Działania

„Szybkość jest duszą wojny, wykorzystaj swoje szanse zanim przeciwnik osiągnie gotowość. Korzystaj z tych dróg, które będą dla niego zaskoczeniem.”
Sun Zi

Działalność grupy to nieustanny rozwój indywidualny i praca nad zgraniem zespołowym. Treningi wewnętrzne prowadzone są w przystępny sposób i oparte na budowanym przez nas systemie SGO Tactics. System obejmuje elementarne zagadnienia, konieczne do realizacji podstawowych zadań grupy. Zaawansowaną wiedzę zdobywamy na zewnętrznych szkoleniach i warsztatach firm współpracujących z Formacją SGO. Formacja aktywnie współpracuje z instruktorami strzelectwa, taktyki i sztuk walki.

Nasze treningi taktyczne obejmują min.:

Taktyka w terenie zurbanizowanym (czarna)

Są to zadania realizowane w obiektach o zróżnicowanej strukturze i infrastrukturze miejskiej. Środowisko miejskie jest bardzo dynamicznym, wymagającym i stwarzającym wiele zagrożeń terenem walki. Głównym kierunkiem treningów jest zapoznanie z technikami zwiększającymi poziom bezpieczeństwa i dającym przewagę sekcji bojowych przy operowaniu w budynkach.

Taktyka w środowisku wodnym (niebieska)

To aktywność zarówno pod wodą (nurkowanie) jak i na wodzie (w jednostkach pływających). Środowisko wodne wymaga zarówno specjalnego wyposażenia jak i przygotowania technicznego. Głównymi kierunkami treningów, są zewnętrzne kursy OWD, AOWD, sternika motorowodnego, oraz spotkania wewnętrzne i symulacje.

 

Taktyka w terenie zalesionym (zielona)

Są to zadania realizowane w terenie otwartym. Środowisko leśne stanowić może zarówno przewagę zapewniając osłonę jak i utrudnieniem z powodu niedostępnego terenu. Treningi ukierunkowane są na zapoznanie z technikami kamuflażu, topografii, bytowania, komunikacji niewerbalnej, patrolowaniu jak i działań dywersyjnych.

Techniki strzeleckie

Wykorzystywanie przez nas replik ASG wymaga ich odpowiednio wykształconego poziomu obsługi. W ramach treningów ćwiczymy zarówno postawy strzeleckie, skupienie ogniowe jak i płynną obsługę jednostek (dobycie, wymiana magazynków, awaria etc.). Treningi strzeleckie realizujemy również na broni ostrej (min. Glauberyt, P99, Glock 17 i HK416).

Pierwsza pomoc (czerwona)

Czerwona taktyka

Naszym założeniem jest posiadanie podstawowej wiedzy w zakresie niesienie pierwszej pomocy i procedur przy zdarzeniach, które mogą przydarzyć się podczas symulacji: rany postrzałowe, cięte, kłute. Ponadto sekcja dysponuje specjalistą w zakresie pierwszej pomocy (min. z międzynarodowym kursem Czerwonego Krzyża). W zakres pierwszej pomocy wliczamy również bezpieczną ewakuację rannych z miejsca działań.

Techniki interwencyjne

Ryzyko bezpośredniego kontaktu jest przyczyną dysponowania przez grupę umiejętnościami zastosowania skutecznych metod obezwładniania napastników. Treningi obejmują podstawowy z systemów walki Krav Maga, Combat56 i technik stosowanych przez służby mundurowe (kajdankowanie, przeszukanie, transportowanie, wykorzystanie pałek typu Tonfa)

Alpinistyka miejska

alpinistyka miejska

Uzupełniłem treningów z taktyki w terenie zurbanizowanym jest wykorzystanie technik liniowych podczas operacji w budynkach. Treningi obejmują zarówno zagadnienia teoretyczne i podstawy w (np. zakładanie stanowisk) jak i szturmowanie pomieszczeń z użyciem sprzętu do alpinistyki miejskiej.

Close Protection (ochrona)

Treningi obejmują swoim zakresem podstawowe zagadnienia ochrony osób, konwojowania oraz bezpieczeństwa. Uczestnicy paneli treningowych uczą się m.in. skrytego poruszania z jednostką (concealed carry weapon), ekortowania VIP, zabezpieczenia terenu, procedur awaryjnych ewakuacyjnych oraz technik obronnych.

ZAJĘCIA KONDYCYJNE I OGÓLNOROZWOJOWE

Podejmowanie się wszystkich wyżej wymienionych aktywności wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego, dlatego oddziały formacji SGO przykładają dużą uwagę do zajęć kondycyjnych. Ponadto członkowie SGO chętnie biorą udział w różnego rodzaju biegach organizowanych przez jednostki specjalne takiej jak Bieg Morskiego Komandosa JW Formoza.

 

Copyright © 2010 - 2013 Formacja SGO | Projekt i wykonanie: www.ithold.co.uk | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl