CZYM JESTEŚMY

SGO w komplecie

Rodzinka prawie w komplecie: SGO Gdańsk (czarne mundury), SGO Wrocław (mundury WZ93), SGO Poznań (mundury ATACS), SGO Warszawa (mundury czarno oliwkowe), SGO Kraków (mundury multicam) i SGO Śląsk (mundury DPM). Każdy próbuje być oryginalny ale wszyscy tacy niewyraźni;) 

Formacja – to słowo brzmi dumnie, ale daleko nam do popadania w samozachwyt i tendencji tworzenia jakiś sztywnych jak wykrochmalony mundur struktur. SGO jest poprostu grupą zaangażowanych pasjonatów policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Poszerzamy naszą wiedzę w sposób interdyscyplinarny, pracujemy nad swoją kondycją, współpracujemy z instruktorami i weteranami takich jednostek jak Formoza, SPAP, GROM czy JWK. Wszystko to realizujemy dzięki samodyscyplinie, pozytywnemu podejściu i akceptacji ze strony ludzi, którzy są dla nas autorytetami.

Warsztaty CQB z operatorami zespołu bojowego SPAP Gdańsk.

KIM NIE JESTEŚMY

Nie jesteśmy komandosami, nie tworzymy struktur obronnych państwa, nie jesteśmy fetyszystami wyposażenia, nie stoimy przed sobą na baczność, nie mamy pagonów ze stopniami, nie robimy wody z mózgu jakimkolwiek udawanym etosem. Jesteśmy za to grupą przyjaciół, pozytywnie zakręconymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach, którzy nie spędzają weekendów przed komputerem czy TV. Lubimy wyzwania, rywalizację i działanie w zespole.

Wręczenie pamiątkowych dyplomów podczas zlotu szkoleniowy z weteranami JW Formoza. 

KIM JESTEŚMY

Formację SGO tworzą ludzie o zróżnicowanej wiedzy oraz doświadczeniu – łączy nas to, że jesteśmy pasjonatami. Reprezentują nas osoby uczęszczające na liczne kursy strzeleckie, taktyczne, sztuk walki, indywidualnie i zespołowo stawaliśmy na podium wielu zawodów ekstremalnych jak GROM Challange, Bieg Morskiego Komandosa, Defendu Hell Day, GF Point, Expert Survival Race, Biegun i innych. Wspólne działanie w wymagających warunkach, wzajemne wsparcie i zaufanie czyni nas przyjaciółmi również poza SGO.

Jeden z 6 startujących ludzi z naszywką SGO na pierwszej edycji GROM Challange. II miejsce na mecie. 

PO CO JESTEŚMY

Celem SGO jest budowanie ogólnopolskiej grup pasjonatów jednostek specjalnych. Jak? Startować i wygrywać na zawodach patronowanych przez Formozę, GROM czy JWK, szkolić się pod okiem specjalsów i rozwijać się realizując szereg nowych akcji. Co najważniejsze, chcemy to robić ZAWSZE zachowując zdrowy dystans do siebie i nie zapominając, że jesteśmy tylko przebierańcami nie mającego nic wspólnego z MON;)

 

Działamy nieprzerwanie od: 2010 r

Oddziałów mamy: 6 

Jest nas: około 70 

Średni wiek: 27 lat

IQ i poczucie humoru: ponad przeciętne

 

EWOLUCJA W PIKSELACH

Nie zawsze było kolorowo (multicamowo;), nie zawsze znaliśmy się na tym co robimy, nie zawsze było nas wielu. Za to zawsze będziemy pamiętali o naszych początkach, kolegach i ludziach z którymi mamy i mieliśmy przyjemność współpracować.

2011. Nie koniecznie pięknie, nie koniecznie bogaci ale za to młodzi. Dobrze, że w kominiarkach bo fryc też był historyczny. (SGO Gdańsk, DOT Tactical)

2012. Szkolenie w Międzyrzeczu z ekspertami Counterterrorism Training Poland i kadrą SPAP Wrocław. (SGO Gdańsk, SGO Śląsk, SGO Poznań, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana)

2013. Zlot szkoleniowy SGO. (SGO Gdańsk, SGO Warszawa, SGO Poznań)  

2014. Szkolenie z niemieckimi instruktorami ochrony VIP i Krav Maga. (SGO Gdańsk, SGO Kraków, SGO Poznań)

2015. Przygotowania do szkolenia VBSS z weteranami JW Formoza. (SGO Gdańsk, SGO Poznań, SGO Śląsk) 

Copyright © 2010 - 2013 Formacja SGO | Projekt i wykonanie: www.ithold.co.uk | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl