Nowe kamuflaże w linii produktowej Helikon-Tex w 2013 r.

Firma Helikon-Tex, krajowy producent umundurowania, odzieży technicznej, termoaktywnej, polarów oraz nakryć głowy rozpoczął współpracę z brytyjską firmą projektującą nowoczesne rozwiązania kamuflujące Hyde Definition, członków International Camouflage Uniform Society.

Owocem współpracy tych dwóch firm będzie zastosowanie w umundurowaniu Helikon-Tex (m.in. kompletu Combat Patrol Uniform) czterech najnowszych maskowań z serii PenCott™:

GreenZone (środowisko umiarkowane)

image: PenCott™ Fabric

Badlands (środowisko półpustynne)

image: PenCott™ Fabric

SandStorm (pustynne)

image: PenCott™ Fabric

Snowdrift (środowisko zimowe)

image: PenCott™ Pattern

Nowoczesne pole walki wymaga zastosowania odpowiednich technologii wspierających. Po fiasku projektu Universal Camouflage Pattern (UCP), który nie sprawdził się w warunkach bojowych, szybko wdrożony został jego zamiennik na obszary Afganistanu w postaci Multicam™ (czy bazujący na nim Camogrom™ Helikon-tex).

Camogrom

Greenzone


Badlands

Snowdrift

 

Premiera nowego kamuflażu planowana jest podczas targów IWA 2013 w Norymberdze. Galeria PenCott™ dostępna pod adresem: www.hydedefinition.com/gallery.html

 

Zapraszamy też do zapoznania się z opinią rangersa (polskiego pochodzenia) nt kamuflaży stosowanych w armii amerykańskiej
R.

Copyright © 2010 - 2013 Formacja SGO | Projekt i wykonanie: www.ithold.co.uk | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl