SGO Gdańsk

„Droga oznacza sprawienie, by ludzie mieli ten sam cel (…)” – Sun Zi
SGO STORM (Gdańsk)  to projekty pozwalające na realizację swoich pasji i zainteresowań z otwartymi, zaangażowanymi i pozytywnymi ludźmi. Wspólnie tworzymy zgrany i aktywny zespół.

Misja

Naszą misją jest zrzeszanie osób zainteresowanych szeregiem aktywności, które można w uproszczeniu sklasyfikować jako działalność paramilitarną. Projekt ma służyć interdyscyplinarnemu rozwojowi każdego uczestnika i całej grupy, poprzez udostępnianie paneli treningowych min z zakresu: taktyki i symulacji militarnych, systemów walki, pierwszej pomocy, alpinistyki miejskiej oraz ćwiczeń kondycyjnych. Nasze projekty kierujemy do osób dzielących podobne pasje, bez względu na ich wiedzę i umiejętności.

Wizja

Wizja naszej grupy to silnie zintegrowany zespół o solidnym wyszkoleniu, dysponujący własnymi standardami wewnętrznymi w zakresie wyposażenia, taktyki i metodyki rozwoju. Poszczególne aktywności grupy są realizowane przez instruktorów wewnętrznych – osoby dysponujące wyróżniającą się wiedzą, umiejętnościami, a przede wszystkim predyspozycjami do bycia liderem zespołu w wybranych dziedzinach. Ponadto promocja i aktywne uczestnictwo w podobnych inicjatywach organizowanych przez partnerów grupy.

Strategia

Angażowanie uczestników projektu w aktywną działalności, rozwój nowych aktywności, uczestnictwo w imprezach związanych ze statutową tematyką, współpraca z innymi grupami o wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowych, organizacja pokazów i warsztatów, publikacje wewnętrznych i zewnętrznych materiałów edukacyjnych.

 

S.T.O.R.M. (Special Tactical Operations Regular Meetings)

To niesformalizowana inicjatywa mająca na celu integrację ludzi oraz grup zainteresowanych działaniami w terenie zurbanizowanym, zieloną taktyką, marszobiegami i szeregiem innych działalności. Wachlarz aktywności oferowanej przez S.T.O.R.M. stale wzrasta, z napływem nowych osób zainteresowanych propagowaniem różnych projektów. W projekt zaangażowane są grupy ASG, rekonstrukcyjne oraz paramilitarne. S.T.O.R.M wspierany jest również przez profesjonalna firmy organizujące szkolenia taktyczne oraz ekipy fotograficzne.

Czy wiesz, że…

  • SGO Gdańsk jest objęte patronatem sprzętowym firmy Helikon-Tex i korporacji Gunfire Ltd.
  • SGO Gdańsk objety jest patronatem merytorycznym firmy szkoleniowej Counterterrorism Training Poland „Cichy Fight and Tactics”
  • Co trzecia osoba w naszym zespole posiada uprawnienia instruktorskie lub ukończyła kursy specjalistyczne
  • Pokazy SGO Gdańsk realizowane były dla telewizji trójmiasto.tv, Żandarmerii Wojskowej, wojska, parku przygód Kolibki Advanture Park i JW. Formoza oraz lokalnych władz samorządowych.
  • SGO Gdańsk korzysta z materiałów szkoleniowych amerykańsko-holenderskiej organizacji taktycznej CQB Team
  • SGO Gdańsk wspierane jest przez profesjonalną ekipę fotograficzną tabodesign.com
  • SGO czynnie angażuje się w akcje charytatywne.

Kontakt i dowództwo

Dowództwo stanowią:

Copyright © 2010 - 2013 Formacja SGO | Projekt i wykonanie: www.ithold.co.uk | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl