SGO SEC

 

Selekcja do SGO SEC Warszawa 17.10.2015! (+18 lat)

 

SGO Security Warszawa jest drugim oddziałem działającym w ramach formacji pasjonackiej Specjalne Grupy Operacyjne. Obszarem działań SGO SEC jest Warszawa i okolice.  Członkowie oddziału obrali wspólnie atrybut samuraja jako hołd do kodeksu bushido, którego treść nie jest im obca.

Głównym elementem treningów oddziału są zagadnienia związane z działaniami HRT (odbijanie zakładników), zatrzymania wysokiego ryzyka oraz z ochroną osób. Pewną różnicą w stosunku do normalnych działań tego typu, jest podejście wyniesione ze specjalizacji VIP – akcje i symulacje przeprowadza się nie według taktyki typowo policyjnej, ale kładąc nacisk na szybkość działania, mobilność i dużą siłę ognia. Stąd również dużo większa ilość treningów strzeleckich przy wykorzystaniu replik jak i broni ostrej.

 

PB090099

 

PB090099

Oddział regularnie trenując na strzelnicy umożliwia zdobycie umiejętności w zakresie obsługi broni długiej i krótkiej na poziomie wymaganym na strzelnicach w całym kraju.

STANDARDY WYPOSAŻENIA I UZBROJENIA

PB110327 Na wyposażenie SGO SEC Warszawa składają się:

Mundury (kolor olive), oporządzenie (kolor czarny):
- spodnie SFU olive
- combatshirt/ bluza SFU olive
- kamizelka plate carrier
- helm/kask
- małe cargo/apteczka
- worek zrzutowy
- ładownice / broń długa i krótka
- magazynki minimum: 2/krótka 4/długa
- radio z okablowaniem i fonowodem/słuchawki z mic.
- zacisk kajdankowy/kajdanki stalowe
- kabura kydexowa na broń krótką, na pas/udowa
- latarka
- nóż (opcjonalnie)
- maska p.gaz
- gogle/okulary balistyczne

OCHRONA W FORMACJI SGO

SGO SEC jako jedyny oddział naszej formacji specjalizuje się w zagadnieniach ochrony i aktywności PMC, w związku z czym koordynuje i nadzoruje treningi w pozostałych grupach SGO.

NABÓR

Oddział SGO SEC prowadzi otwarty nabór do swoich szeregów. Okresowo realizowane są wewnętrzne selekcje utrzymujące wymagany stan kondycyjny grupy oraz poziom nabywane w trakcie treningów umiejętności. Członkami są min. byli rekonstruktorzy policyjnych jednostek antyterrorystycznych oraz instruktorzy strzelectwa wspólnie dbający o odpowiedni poziom merytoryczny treningów. Średni wiek osób w oddziale to 25 lat. Do oddziału poszukujemy osób dojrzałych emocjonalnie, odpowiedzialnych, zdyscyplinowanych i aktywnych fizycznie.

 

Kontakt i dowództwo

Dowództwo stanowią:

    • Dragon – dowódca oddziału
    • Cichy – zastępca dowódcy

Kontakt mailowy: warszawa@formacjasgo.pl

FB: www.facebook.com/sgo.warszawa

Copyright © 2010 - 2013 Formacja SGO | Projekt i wykonanie: www.ithold.co.uk | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl