20181020 Warsztaty CQB – Standardowe Procedury Operacyjne

I SYTUACJA

Tak samo jak dużo jest szkół i instruktorów uczących kinetycznego rzemiosła, tak samo dużo jest różnej maści grup stosujących i adoptujących różne taktyki, techniki i procedury (TTP) w CQB. Wspolnym mianiownikiem jest jednak ten sam teatr działań – pustostany, areny, mieszkanie teściowej w skrócie nazywany terenem zurbanizowanym. A co by się stało, gdyby grupy podzieliły się wspólnie swoimi empirycznymi wnioskami po miesiącach czy latach ćwiczeń i działalności?

 

II MISJA

Naszym celem jest zebrać przedstawicieli, szkoleniowców, członków grup podobnych do nas – szkolących się i trenujących bo lubią, chcą i robią to hobbystycznie. Warsztaty będa miejscem wymiany opinii i wiedzy zdobytej na szkoleniach lub treningach. Merytorycznej dyskusji ale i przećwiczenia różnych wariantów TTP. Jako organizatorzy wybraliśmy najlepsze miejsca szkoleniowe do tego typu działań w naszym rejonie:

IMG_20180209_105646

Modułową Strzelnicę Taktyczną (MoST) – najnowocześniejszą komercyjną strzelnicą w kraju, z pokazowym shooting housem, kamerami instruktorskimi i modułem szkoleniowym.

_DSC0731

Magnum Arena -najbardziej rozbudowany obiekt komercyjny do treningów CQB z wykorzystaniem replik ASG w Trójmieście (7 kondygnacji, kilkadziesiąt pomieszczeń). Pierwszy dzień poświęcony będzie na poznanie podstawowych procedur, drugi dzień będzie ich utrwaleniem w trakcie działań. Warsztat CQB SOP będzie też okazją do poznania się osób reprezentujących te same lub podobne środowisko pasjonatów.

 

III REALIZACJA

DSC_5960

Całość warsztatów moderowana jest przez SGO. Moderacja polega na referowaniu sytuacji taktycznej, a następnie oddanie do ogólej dyskusji i prezentacji przez uczestników rozwiązań możliwych do zastosowania.

Przykład:

KTO: 2 osoby

CO: wejście do pomieszczenia, komunikacja werbalna

GDZIE: pokój z centralnym prześwitem z drzwiami otwartymi

KIEDY: wejście dynamiczne

CZEMU: neutralizacja jednego celu Po schematycznym rozwiązaniu sytuacji i opracowaniu scenariuszów działania, uczestnicy ćwiczą wszystkie lub wybrane opcje.

IV LOGISTYKA

 _MG_7812

Dla lepszego odwzorowania warunków działania, uczestnicy powinni ćwiczyć w pełnym wyposażeniu stosowanym w swojej grupie (reguła „train as you fight”). Minimum stanowią elementy wyposażenia gwarantującego BHP – okulary ochronne (możliwośc odpłatnego wypożyczenia na obiektach), ochrona słuchu (zapewniona), długopis i kartki, żeby notować mądre uwagi kolegów.

V DOWODZENIE

SGO SOP Wyd

Szkolenie zakłada udział 5 typów uczestników:

Moderator – jeden człowiek w osobie przedstawiciela SGO, odpowiadający za przebieg warsztatów, pilnowanie czasu i akceptowanie ćwiczonych TTP.

Seniorzy – osoby zatwierdzone przez moderatora, do prezentowania i nadzoru ćwiczeń

Regularsi – osoby, ogarniające materię na tyle, że po otrzymaniu instrukcji, są w stanie samodzielnie i bez większych błędów wykonywać ćwiczenia

Juniorzy – osoby zaczynające swoją przygodę z CQB, w trakcie warsztatu pod stałą opieką Seniorów.

 

Zgłoszenia:

https://goo.gl/forms/J5ADT5EMdG6pgmZk1

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl