III Bieg Morskiego Komandosa – okiem SGO Gdańsk

Wśród szeregu imprez wytrzymałościowych organizowanych w całej Polsce jeden event ma dla nas znaczenie szczególne. Od 3 lat w Trójmieście organizowany jest Bieg Morskiego Komandosa – ekstremalny bieg terenowy, którego współorganizatorem jest elitarna Morska Jednostka Działań Specjalnych oraz mekka aktywnych mieszkańców Trójmiasta – Kolibki Adventure Park. Z połączenia zaangażowania tych dwóch solidnych marek powstała unikatowa na skalę całego kraj impreza propagująca aktywność fizyczną oraz promująca służbę w jednostkach specjalnych.

Z racji specyfiki działań Formozy oraz nadmorskiego ulokowania Kolibki Adventure Park impreza ta nierozerwalnie związana jest z morzem, podmokłymi terenami i charakterystycznymi Gdyńskimi klifami i morenami. Tak urozmaicony teren stanowi atrakcyjne miejsce rywalizacji oraz okazję do przygotowania na trasie nie jednej zaskakującej niespodzianki.

Na blisko 20 km trasę składają się m.in.
Odcinki wodne
Image
Odcinki plażowe z zdaniami
Image
Odcinki terenowe z przeszkodami i próbami
Image
Koryta rzeczne i przepusty kanalizacyjne
Image
Błota i bagna
Image
i wspomniane wcześniej niespodzianki:
Image

Wojskowe korzenie biegu oznaczają dla uczestników również konieczność przystosowania się do wymagań organizatorów, do których należy m.in. obowiązkowy mundur lub kombinezon, buty po kostkę, plecak mieszczący 5kg balast oraz obowiązkowy atrybut żołnierza: AK47
(ćwiczebna atrapa przydzielana jest każdemu uczestnikowi).
Image

I BIEG MORSKIEGO KOMANDOSA
Nieformalnie nasza grupa związana jest z Biegiem Morskiego Komandosa od I edycji, która miała miejsce w 2010 roku. Wśród uczestników pojawił się wtedy Marek P. obecny Z-ca Dowódcy SGO Gdańsk – zajmując II miejsce w biegu. Impreza miała wtedy jeszcze charakter kameralnej ciekawostki ale wyczuwalny był już przyszły potencjał tej inicjatywy.
Image

II BIEG MORSKIEGO KOMANDOSA
Rok później na zaproszenie organizatorów wsparliśmy II Bieg Morskiego Komandosa w postaci zabezpieczania biegu i sędziowania na odcinkach specjalnych. Wraz z partnerami naszej grupy zrealizowaliśmy również szereg dodatkowych atrakcji w ramach równolegle organizowanej akcji „Adventure Days”.
Image

Nie zabrakło też zawodnika reprezentującego nas na trasie.
Image

III Bieg Morskiego Komandosa
W odróżnieniu od poprzednich edycji, III odsłona wprowadza dopasowanie imprezy do szerokiego i zróżnicowanego grona odbiorców. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji w różnych kategoriach:
SPRINT
Bieg o charakterze sportowym na długości około 9,5 km, w tym około 1 km odcinek wodno-plażowy.
HARD I i II
Flagowa kategoria dla wymagających. Trasa o łącznej długości około 20 km z zadaniami specjalnymi, w tym 2,5 km na odcinku wodno-plażowym.
TEAM
Nowość skierowana dla 4 osobowych grup zainteresowanych rywalizacją zespołową. Wśród deklarujących udział zespołów pojawiają się zarówno reprezentanci MON jak i formacji pasjonackich.

Już teraz zapraszamy do zapisów i udziału w tej ciekawej imprezie.
Do zobaczenia na trasie!

Image

Oficjalna strona Biegu Morskiego Komandosa:
http://biegkomandosa.pl/bieg_morskiego_komandosa.php
Zapisy:
http://biegkomandosa.pl/bieg_morskiego_ … zapisy.php

Organizatorzy:
Morska Jednostka Działań Specjalnych „Formoza”
Kolibki Adventure Park

Źródło zdjęć:
Kolibki Adventure Park

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl