III MISTRZOSTWA WIELOBOJU: ETAP 1 – STRZELNICA

Trzecie zawody Wieloboju SGO to również trzecia z rzędu wizyta w Gdańskim Centrum Strzeleckim, które po raz kolejny będzie gospodarzem konkurencji strzeleckich. Obiekt zlokalizowany w sercu Gdańska oferuje całkiem ciekawe opcje strzelania, które połączone z kreatywnością instruktorów na pewno będą wyzwaniem dla umiejętności zawodników. Pomysłodawcą konkurencji jest wicemistrz polski strzelectwa antyterrorystycznego Bogdan Bliźniak.

 

Śpiesz się powoli

Głównym kryterium oceny zawodników będzie czas uzyskany podczas oddania 20 strzałów na torze strzeleckim. Nie trafienie w cel wiąże się z doliczeniem kary, dlatego do serca należy wziąć sobie zasadę, „slow is smooth, smooth is fast”. Poza strzelaniem, do pokonania będą proste przeszkody utrudniające strzelcom trafienie tarcz – murki, płyty, ścianki czy opony. Kolejnym urozmaiceniem będzie konieczność ładowania amunicji przy każdym stanowisku. Na koniec kwestia najważniejsza – BEZPIECZEŃSTWO. Od uczestników wymagana jest znajomość obsługi broni oraz zasad BHP. Jakiekolwiek naruszenie zasad bezpieczeństwa stwierdzone przez głównego sędziego wiązać będzie się z dyskwalifikacją z konkurencji i zakończeniem strzelania (do takowych zaliczyć można: umyślne lub nieumyślne kierowanie broni w osoby, poruszanie się z bronią w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu, nie wykonywanie poleceń sędziego).

 

Arsenał 3MW SGO

Jako organizatorzy, zdecydowaliśmy się na wybór broni identycznej jaka używana jest przez nas od lat podczas treningów strzeleckich. Pistoletem głównym podczas zawodów Wieloboju będzie popularny Glock 19 9 mm. Na stronie SGO można zapoznać się z zasadami jego działania.

Bronią długą będzie z kolei rzadko spotykany na naszych strzelnicach (w porównaniu do rodziny AK) karabin AR15 5,56 mm. Zanim pojawi się wywołane tą bronią podniecenie, sugerujemy przypomnienie sobie do czego służy mechanizm Bolt Catch;)

 

Do każdej z broni przydzielone będzie po 10 naboi kalibru 9mm i 10 naboi 5,56 . 20 strzałów oddawanych będzie do celów statycznych i ruchomych, z postawy lezącej, klęczącej i stojącej oraz do tarcz o zróżnicowanych kształtach i wielkości.

 

Zabezpiecz i przeładuj!

Ale najpierw zapisz się na zawody Wieloboju SGO: www.formacjasgo.pl/mistrzostwa

 

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl