III Mistrzostwa Wieloboju: etap 2 – zadania w terenie

Drugi etap wieloboju, to sprawne przemieszczenie się z jednego punktu do drugiego. Odległość łączna do przebycia to około 10 km. Po drodze znajduje się 6 punktów kontrolnych. Każdy z tych punktów to wyzwanie przygotowane przez jeden z sześciu oddziałów SGO. W tej konkurencji bardziej niż mięśnie, liczy się myślenie…i mięśnie oczywiście.

 

1. Tylko martwi zawodnicy płyną z prądem – wyzwanie SGO Gdańsk

Jesteś w Gdańsku, więc chyba nie myślałeś że wyjdziesz z tego na sucho? Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nie musisz bać się o zgubienie drogi bo będziesz poruszał się niebieska linią.

 

2. Orientuj się – wyzwanie SGO Kraków

Przed Tobą układ utworzony na podstawie matematycznie jednoznacznego przyporządkowania punktów na elipsoidzie odniesienia WGS 84 odpowiednim punktom na płaszczyźnie według teorii odwzorowania poprzecznego Merkatora. Otrzymujesz od instruktora współrzędne i określasz ich położenie na mapie. Oczywiście wszystko śpiewająco w alfabecie NATO. Twoja decyzja czy skorzystasz ze współrzędnych, czy zdecydujesz się wybrać bardziej cywilizowane ścieżki.

 

3. Pomoc (jest) w drodze – wyzwanie SGO Wrocław

Mamy takie czasy, ze wszystko obecnie realizujemy w biegu. Podobnie będzie podczas III MW-SGO. Zobaczymy kto ma kota na punkcie treningowej taktycznej opaski uciskowej. Jednak to nie wszystko, dobry ucisk to jedno, dobry węzeł (szczególnie ten ratowniczy) to drugie. Czytamy między wierszami.

 

4. Przywiązanie do teorii – wyzwanie SGO Poznań

Już tyle lat po podstawówce (a może i nie). Jeżeli zadnia z Sową nie przysparzały Ci koszmarów to zdasz e zadanie na 5 z plusem. Jeżeli nie to czeka Ciebie podpór przodem i…a jednak i tak czeka Ciebie podpór przodem.

Nóż waży tyle, ile dwie łyżeczki. Trzy łyżeczki ważą tyle, ile nóż i widelec. Widelec waży 60 gramów. Ile waży nóż?

 

5. Ile wiesz o północy? Wyzwanie SGO Śląsk

Trzy proste pytania odnośnie kierunku z literką „N”. Wszystkei drogi prowadzą na północ.

 

6. Ustrzel okazję – wyzwanie SGO Warszawa

Strzelać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Zanim jednak to zrobisz, będziesz musiał sobie wszystko dobrze poukładać. W głowie i na biurku. My z kolei postaramy się odpowiednio wszystko popsuć. Wszystkie chwyty dozwolone.

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl