Dwie dychy dla Bruna – bieg charytatywny

TAKA SYTUACJA

Poruszyła nas historia 2-letniego Bruna – synka żołnierza jednostki specjalnej. Ojciec Bruna daje świadectwo odwagi i poświęcenia dla kraju służąc w jednej z najlepszych jednostek w kraju, a być może i na świecie. Bruno nie jest jednak gorszy od swojego taty. Od urodzenia walczy z przeciwnościami losu: rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, niedowładem wiotkim nóżek oraz pęcherzem neurogennym.

Choroba wymaga dużej ilości ćwiczeń z rehabilitantami. Koszt półgodzinnej sesji to 50 PLN. Specjalistyczne zajęcia na basenie 60 PLN za 45 minut. Pojedynczy turnus rehabilitacyjny to wydatek 5 000 PLN. Wydatki te jednak dają Brunowi szansę na normalne życie w przyszłości. Potrzeba jest pomoc!

 

JAK POMAGAMY? BIEGAMY!

Są różne formy pomocy. Przyjaciele taty Bruna zorganizowali akcję pomocy, w ramach której organizują kampanię informacyjną, bezpośrednią zbiórkę darowizn a także prowadzą szkolenia strzeleckie, z których część dochodu przekazywane jest dla Bruna. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” umożliwia przekazanie 1% podatku.”

Jednym z naszym pomysłów na wsparcie leczenia Bruna jest organizacja charytatywnego biegu.  Stawiamy sobie wyzwanie, któremu razem z Wami chcemy sprostać. Gotowi do startu?

FORMUŁA BIEGU

Ziemia, woda i powietrze. Żywioły, zaserwowane w przystępnej formie każdemu komu na sercu leży dobroczynność i działanie w zespole. Środki z każdego zakupionego pakietu startowego są w 100% i bezpośrednio przekazywane na miejscu rodzicom Bruna, którym podczas opłacania wpisowego będziecie mogli osobiście poznać i okazać wsparcie (nie tylko te materialne)! Jeśli pogoda dopisze, to i mały Bruno przyjrzy się naszym zmaganiom. Koszt pakietu startowego to 20 PLN bez względu na wybrany odcinek. Wszyscy otrzymują nagrodę w postaci realnego wsparcia rehabilitacji malucha w potrzebie. Wpłata możne być oczywiście wyższa.

KATEGORIE

Bieg odbędzie się w dwóch kategoriach, różniących się długością i formuła. Samo sfromułowanie bieg jest umowne, gdyż zawodnicy mogą pokonać trasę nawet spacerkiem.

Dla osób początkujących przewidzieliśmy trasę o łącznej długości około 11 km (Marina Wellness Center – Molo Sopot – okolice Molo Brzeźno – Marina Wellness Center).

Dla bardziej wymagających do pokonania będzie około 20 km (Marina Wellness Center – Molo Orłowo – okolice Molo Brzeźno – Marina Wellness Center).

Druga edycja biegu to ukłon dla osób uprawiających Nordic Walking. Trasa z kijkami to około 7 km (Marina Wellness Center – Molo Orłowo – Marina Wellness Center). 

Rywalizacja sportowa w naszej akcji ma charakter drugoplanowy. Liczymy na pokonanie trasy w duchu zespołowym, wzajemny doping i pozytywną atmosferę. Z racji, że impreza nie ma charakteru komercyjnego formuła organizacji może odbiegać od typowych biegów sportowych – co z góry zastrzegamy i prosimy o wyrozumiałość.

Jako, że w SGO lubimy rywalizację – rzucamy wyzwanie w postaci Rajdu SGO. Do pokonania będzie ta sama trasa jak na odcinku 20 km ale z bagażem wojskowych doświadczeń (plecaki z obciążeniem) oraz zadaniami specjalnymi co 5 km. Biegniemy w grupie i jako grupa kończymy te wyzwanie.

TRASA

Całość trasy przebiega plażą Zatoki Gdańskiej – cel biegu będziecie mieli więc cały czas przed sobą. Nie przewidujemy, aby ktoś się zagubił, więc z uwagi na innych użytkowników publicznej plaży nie będziemy oznakowywali trasy (poza punktami do nawodnienia, które znajdować będą się w połowie trasy, oraz specjalnym punktem z napojami izotonicznymi w Marinie Gdańsk Jelitkowo).

W 2 punktach (cieki wodne) czeka Was lekkie zmoczenie stóp. Idealne dla schłodzenia rozgrzanych od biegania nóg lub do wyprania zapiaszczonych skarpetek. Formalności, formalnościami ale jako, że jesteśmy dżentelmenami uruchomimy dla uczestniczek przeprawę na plecach organizatorów przez rwące potoki wpływające do Zatoki Gdańskiej. Atrybutem tych Panów będzie krawat – wyrazisty symbol kultury;)

Przebieg trasy 20 km

Przebieg trasy 10 km

 

HARMONOGRAM

11 Października 2015

9:30-10:45 Wydawanie pakietów startowych. Biuro zawodów znajdować się będzie w Marina Wellness Center – Cross Trec Trójmiasto Jelitkowska 20, Gdańsk (wejście od plaży).

11:00 Rozpoczęcie biegu obu kategorii startowych z plaży na wysokości Novotel Marina (plaża nr 78)

15:00 Finał i wręczanie nagród

REJESTRACJA

Nie jesteśmy formalistami – nie prowadzimy rejestracji na zawody, a ilość uczestników jest nieograniczona;) Liczymy tylko, że niska temperatura, silny wiatr czy serial w niedzielny poranek nie złamie Waszej chęci udziału w biegu. w razie pytań piszcie na: kontakt@formacjasgo.pl

O NAS

Jesteśmy najmniej istotnym elementem tej szlachetnej układanki, ktoś jednak musi odwalić czarną robotę;) SGO to grupa aktywnych pasjonatów jednostek specjalnych. Mamy okazję rywalizować z komandosami podczas imprez sportowych, a podczas szkoleń korzystać z ich unikatowej wiedzy. Grupa aktywnie współpracuje z byłymi operatorami policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych, obierając sobie za cel naśladowanie postawy elity sił zbrojnych. Poza setkami godzin na szkoleniach i treningach, spotkać można nas na trasach najtrudniejszych biegów organizowanych w kraju.

Zdobywaliśmy 1 miejsce na takich zawodach jak GF Point, Defend Hell Day, Katorżnik, wicemistrzostwa Biegu Morskiego Komandosa, GROM Challange, Men Expert Survival Race, GF Point TEAM, 3 miejsce w zawodach Biegun oraz lokaty w pierwszej 10 Maratonu Komandosa, Runmagedon, Kaszubskiego Kapra. Organizowaliśmy również trzykrotnie zawody Wieloboju pod patronatem Policyjnych Antyterrorystów. Organizacja otwartego biegu jest dla nas nowością, ale z racji społecznej odpowiedzialności za pomoc dla Bruna damy z siebie jak zawsze wszystko, a nawet dwie dychy więcej!;)

 

Znajdź nas na:

 

 

logo

Pytania i odpowiedzi

Regulamin

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl