JAK DZIAŁAMY

1 (62)

Tak jak lekarz ma swoje specjalizacje i narzędzia do inwazyjnej diagnostyki, tak samo my mamy swoje taktyki (specjalizacje) oraz techniki i procedury (narzędzia operacyjne). Jedynie z pacjentami bywa różnie bo nasi nie zawsze cieszą się z efektów naszych działań.

W JAKI SPOSÓB SIĘ SZKOLIMY

“Klątwa” interdyscyplinarności w SGO objawia się tym, że wypada dobrze strzelać, umieć udzielać pierwszej pomocy, wbijać synchronicznie z granatem hukowo-błyskowym do pomieszczenia, znać tekst szantów podczas abordażu statków i jeszcze nie gubić się w nocy w lesie. Mamy na to jednak sposób:

Szkolenia i symulacje oddziałowe.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Szkolisz się i sprawdzasz w najbliższym gronie czyli w gronie instruktorów i kolegów z oddziału.

Warsztaty i manewry międzyoddziałowe.

Ruszasz w kraj i dowiadujesz się dlaczego to właśnie Wrocław specjalizuje się w ratownictwie, Warszawa w CQB, a Gdańsk to morze możliwości. Każdy w rodzinie dzieli się czymś dobrym.

Zewnętrzne szkolenia specjalistyczne.

Outsourcing to słowo klucz. Uczyć trzeba się od najlepszych, a tacy mogą być tylko profesjonaliści z doświadczeniem bojowym. Dlatego wybieramy sprawdzonych instruktorów z takicj jednostek jak Formoza, SPAP, GROM czy JWK Gdy jest nas więcej, łatwiej się nam dogadać, dopasować pod nas zakres szkolenia oraz wybrać dogodny termin i miejsce.

CZEGO SIĘ UCZYMY

Działania w terenie zurbanizowanym (taktyka czarna).

Wyważanie drzwi, wybijanie szyb, budzenie hukbłyskami całego osiedla, cross, hak, czysto, cel. Szybkość, efekt zaskoczenia i podtrzymanie inicjatywy w działaniu to podstawy przerabiane na CQB.

Działanie w terenie leśnym (taktyka zielona).

Rajdy, rozpoznanie, dywersja, przenikanie, reakcja na kontakt, maksimum siły ogniowej. Na szkoleniach nauczysz się walki z przeważającymi siłach przeciwnika i szybkiego wydostania z gorących sytuacji.

Działania w środowisku wodnym (taktyka niebieska).

Nurkowanie, ratownictwo wodne, abordaż statków, nocne wypady kajakami. Na szkoleniach poznasz smak bycia piratem, tajniki budowy jednostek pływających i przyzwyczaisz się do zimnej wody (oraz częstych wyjazdów do Gdańska).

Pierwsza pomoc i ratownictwo pola walki (taktyka czerwona).

Tamowanie masywnych krwotoków, udrażnianie dróg oddechowych, przeciwdziałanie hipotermii, badanie prostaty. Na zajęciach nauczysz się przede wszystkim pierwszej pomocy, w dalszej kolejności specyfiki roboty dla sekcyjnego medyka.

Techniki strzeleckie (manual).

BHP, manual, manual, manual, manual, manual, manual, manual, manual, manual i manual. Wymianę magazynka zrobisz z zamkniętymi oczami i złamaną ręką, trafiając następnie w obiekt o średnicy 7,5 cm. Dlatego manual.

Techniki interwencyjne (walka wręcz).

Dźwignie, stójka, parter, rozbrajanie napastników. Nauczysz się przede wszystkim skutecznych i prostych metod radzenia sobie w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem.

Techniki alpinistyczne (alpinistyka miejska).

Zakładanie stanowisk, węzły, improwizowany sprzęt zjazdowy, skoki z dachów i zjazdy głową w dół, wspinaczka. Pozbędziesz się lęku wysokości i złudzeń złudzenia, że jest to bezurazowe hobby.

Działania w trybie incognito.

Techniki obserwacji, kontrobserwacji, improwizacji, decepcji, incepcji, legendowania i skrytego działania. Sprawdzisz siebie podczas misji wymagających wykorzystania technologii, myślenia, kreatywności i czyszczenia historii przeglądanych stron.

Procedury dowodzenia (TLP).

Jak planować operacje, wykorzystać pogodę, teren, przewidzieć brak papieru toaletowego i wszystkie inne detale na swoją korzyść, jak dowodzić i nadzorować. Nauczysz się jak postępować krok po kroku i usprawnić swoją organizację.

Dużo niezrozumiałych pojęć? Wybierz w górnym menu strony OPRACOWANIA lub wpisz wybrane hasło w WYSZUKIWARCE. Chcesz nauczyć się więcej? Dołącz do nas!

fafsafafs