19-20.04.2012 Europejska Noc Muzeów na Westerplatte

Dzięki współpracy nawiązanej z Muzeum II Wojny Światowej, Specjalne Grupy Operacyjne (SGO Gdańsk, WOT SGO) mają przyjemność zaprosić na serię pokazów i prezentacji z zakresu taktyki, strzelectwa oraz samoobrony. Atrakcje te realizować będą dla publiczności instruktorzy strzelectwa i sztuk walki, funkcjonariusze służb mundurowych oraz pasjonaci reprezentujący szeregi SGO. Dla pełnego pokrycia się z ideą Europejskiej Nocy Muzeów na Westerplatte grupa po raz pierwszy zaprezentuje podczas pokazu działania o charakterze wojskowym. Trzymajcie za nas kciuki ;)

Image
Fotografia: tabodesign.com

Image
Fotografia: tabodesign.com

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz wizyty na stanowiskach zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych 19.05.2012 r..

Informacje od organizatora:

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jak co roku zaprasza na półwysep Westerplatte. Na tegoroczną Noc Muzeów przygotowało nowy, wyjątkowy program zwiedzania półwyspu oraz wystawy plenerowej „Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol”. Dzięki członkom grup rekonstrukcji historycznych przedstawione zostaną nie tylko wydarzenia związane z II wojną światową, ale cofniemy się aż do czasów napoleońskich, prezentując tym samym ponad 300-letnie dzieje półwyspu.

Image
Fotografia: Roman Jocher

Zwiedzający będą mogli zobaczyć pokazy grup rekonstrukcji z czasów Księstwa Warszawskiego, autentyczne stanowiska z września 1939 roku zajmowane przez rekonstruktorów żołnierzy wojska polskiego, wystawę sprzętu wojskowego z lat 1945-1989. Dodatkowo od 20.00 do 24.00, co godzinę, przy Pomniku Obrońców Wybrzeża będą odbywać się pokazy grup paramilitarnych z zakresu taktyk wojskowych i samoobrony. Z pracownikami Muzeum będzie można zwiedzić specjalnie zaaranżowane wnętrza nowych Koszar, gdzie będą prezentowane materiały archiwalne i filmowe dotyczące Westerplatte. Dodatkową atrakcją będą przejazdy drezynami po półwyspie.

Image
Fotografia: Roman Jocher

Podczas Nocy Muzeów cała wystawa będzie iluminowana. Zwiedzający będą mogli skorzystać z oprowadzania po wystawie przez pracowników Muzeum. Teren Westerplatte będzie na Noc Muzeów dodatkowo oświetlony oraz patrolowany przez pracowników agencji ochrony.

Image
Fotografia: Roman Jocher

Dojazd na Westerplatte: autobus 106 ZTM Gdańsk oraz bezpłatny autobus kursujący podczas Nocy Muzeów.
http://www.muzeum1939.pl
Image

Image
Fotografia: Roman Jocher

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl