GDAŃSK

sgo-1095

SIZE

Oddział SGO Gdańsk tworzy 13 aktywnych osób oraz 8 osób stanowiących rezerwę.

Mamy średnio trzy dychy na karku, kredyt, pracę. Część osób posiada patent strzelecki, KPP, praktykuje bardziej niż w stopniu podstawowym sztuki/systemy walki. Aktywnie działamy przy klubie strzeleckim Modułowej Strzelnicy Taktycznej w Gdyni. O problemie alkoholowym w oddziale się nie rozmawia. Zamiast króla mamy faraona*, a pierwszej pomocy udziela nam Pan Jezus**. Tak jest właśnie w Gdańsku.

ACTIVITY

Oddział specjalizuje się w taktyce, czarnej, zielonej, czerwonej i niebieskiej. Kolory te oznaczają nic innego jak to, że ćwiczymy działania w środowisku miejskim, leśnym, morskim oraz w razie potrzeby jesteśmy w stanie zająć się nie tylko dewastacją mienia, ale również opieką zdrowotną. Często podczas rajdów na obiekty sprawdzamy umiejętności kamuflażu w mieście i topienia się w tłumie (nie topimy się w morzu bo mamy kilku ratowników wodnych).

Ukończyliśmy liczne kursy TCCC, VBSS, TLP, Air Assault, HRT, szkolenia taktyczne i specjalistyczne. Zwyciężyliśmy w zawodach Formoza Challenge, GROM Challenge, Bieg Morskiego Komandosa, GF Point, Harpagan i innych.

1 (28)

LOCATION

Na ironię więcej osób w SGO Gdańsk pochodzi z Gdyni. Siedziba jest tylko umowna, płacimy tu tylko podatki. Nasz rejon działań to Trójmiasto duże i te małe.

Treningi strzeleckie i taktyczne realizujemy na Modułowej Strzelnicy Taktycznej w Gdyni. Miejscem rajdów jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, treningi kondycyjne odbywają się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i Kolibki Adventure Park.

UNIFORMS

Podstawowym kamuflażem używanym w oddziale jest Camogrom/MTP/Multicam. Używamy również jednolitych mundurów w kolorze czarnym i zielonym oraz ubrań cywilnych do działań skrytych.

mn_klimawent_0309 1

TIME

Oddział działa nieprzerwanie od 2010 roku. Spotkania odbywają się minimum 2 razy w miesiącu, w najbardziej aktywnym okresie (jesień, zima, wiosna) ćwiczymy nawet 2 razy w tygodniu. Najczęściej ćwiczymy w późnych godzinach wieczornych.

EQUIPMENT

Docelowy ekwipunek (od stóp do głów) stanowią:

buty taktyczne ponad kostkę, pas taktyczny wraz z kabura, zrywana apteczka medyczna z całą zawartością, worek zrzutowy, kamizelka typu JPC, 4xładownice 5,56 mm, 2xładownice 9 mm, plecak 25L+, szalokominiarka, atestowane okulary, kask FAST, aktywna ochrona słuchu, radio 5W z systemem słuchawkowym.

Wyposażenie specjalistyczne oddziału stanowi tarcza balistyczna, taran, szybka lina, drabinka speleo, pojazd osobowy marki Żuk w formie wozu QRF i selekcjonobusu.

 SGO-1141

*Ramirez nazywany jest przez swoich ciepłych przyjaciół Ramzesem.

**Rozszyfrowaliśmy skrót PJ (w oryginale Pararescue Jumper) tak jak rozszyfrowaliśmy. Skojarzenia są nieprzypadkowe.

Nauczyłeś się właśnie z nami formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? Dołącz do nas.

fafsafafs