I Mistrzostwa Wieloboju Formacji SGO – relacja część 3 z 3

Ostatnią konkurencją do której przystępowali uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Wieloboju Formacji SGO był element wytrzymałościowy. Zawodnicy w pełnym umundurowaniu oraz obuwiu taktycznym musieli najpierw przebiec odcinek z molo w Gdańsku do molo w Sopocie i z powrotem (odległość rzędu 10 km, wzdłuż linii brzegowej). Bieg rozpoczął się o godzinie 19, gdy ruch na popularnej plaży był już mniejszy niż w ciągu reszty dnia.

Widząc pierwszego zawodnika na mecie zastanawialiśmy się czy miał już za sobą zaliczoną kąpiel w morzu, ponieważ dosłownie nie pozostała na nim żadna sucha nitka.

Kolejnym zadaniem dla zawodników było wykopanie około półmetrowego dołu do którego należało schować swój mundur i buty. Po zakopaniu rzeczy, zawodników czekał ostatni punkt Wieloboju.

Ostatnie dni w Gdańsku nie były wcale ciepłe dlatego temperatura wody nie należała do najprzyjemniejszych, a zawodnicy musieli się zmierzyć jeszcze z kilkuset metrami pływania. Łatwo niestety nie było. Całodniowe zmęczenie i ciężkie warunki wykluczyły dwóch zawodników. Dramatyzmu sytuacji może dodać fakt, że obaj do tego momentu zajmowali w rankingu II i III miejsce. Nieoceniona była obecność ratownika WOPR (obecnie rekruta SGO Gdańsk), który asystując zawodnikom przy zmaganiach, dodawał im siły i otuchy przy pokonywaniu coraz cięższych konkurencji.

Najszybsi zawodnicy uporali się z tymi zadaniami w czasie poniżej godziny. Po tej konkurencji najwyżej punktowane miejsca zajęli:
miejsce I: Marek (Zespół „A” SGO Gdansk)
miejsce II: Mariusz (Zarząd SGO)
miejsce III: Radek (SGO WORT)

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło następnego dnia rano w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku.

Image

W świetlicy SPAP, w obecności operatorów SPAP Gdańsk dyplomy wręczone zostały przez Dowódcę Formacji SGO – Ramireza , mistrza Polski Wieloboju Antyterrorystycznego i głównego sędziego – Bogdana Bliźniaka oraz honorowego reprezentanta pododdziału.
Zwycięzcami pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Wieloboju SGO zostali:

I miejsce, Mistrz Wieloboju SGO – Mariusz, reprezentujący Zarząd Formacji SGO z Gdańska. Mimo iż był najstarszym z zawodników (40 lat) w każdej z dyscyplin prezentował bardzo dobre przygotowanie i to stało się kluczem do jego sukcesu.
Image

II miejsce – Zalczyk, lider Zespołu „D” SGO Gdańsk, który za kilka miesięcy obchodzić będzie 3 lata działalności w Formacji.
Image

ex aequo II miejsce – Marek, z-ca dowódcy oddzialu SGO Gdańsk, który do ostatniej konkurencji pozostawał poza podium.
Image

III miejsce – Siemek, członek Zespołu „A” SGO Gdańsk.
Image

Zawody zostały zdominowane przez gdański oddział SGO jednak na ogromny szacunek zasługują wszyscy reprezentanci oddziałów, którzy mimo rożnych przeciwieństw przejechali ponad pół Polski aby wystartować w zawodach i zmierzyć się z kolegami.

Bardzo ważne dla wszystkich były również słowa operatora SPAP Gdańsk, który powiedział, że w takich grupach nie ćwiczy się dla siebie, tylko ćwiczy się dla kolegów z zespołu. To między innymi właśnie dlatego hasłem naszej grupy jest „ex unite vires” – ponieważ wszystkie indywidualne umiejętności są sumą możliwości całej naszej pasjonackiej Formacji.

Nie był to koniec atrakcji dla członków Formacji SGO. Gospodarze oraz patroni naszych zawodów przygotowali prezentację wyposażenia i uzbrojenia SPAP Gdańsk – była to nie lada gratka dla miłośników militariów. Dzięki bardzo rzeczowej i profesjonalnie przygotowanej prezentacji dowiedzieliśmy się o wielu ciekawostkach związanych z różnego rodzaju bronią jak i o samej jednostce.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ochotnicy mieli też możliwość rozłożenia „PK-śki” czy mossberga.

 

Nie była to jedyna z atrakcji zapewnionych dla SGO przez SPAP. Odwiedziliśmy również tor przeszkód pododdziału, który przechodzą wszyscy funkcjonariusze AT. Kilku kolegów, postanowiło wraz z oprowadzającym nas funkcjonariuszem przejść tor i sprawdzić swoje przygotowanie.

Image

Image

Image

Image

Image

Jedną z ciekawostek toru SPAP jest fakt, że nasz instruktor ustanowił na nim niepobity już od 8 lat rekord czasu.

Image

Image

Image

Gdyby nie ogromne zaangażowanie naszego instruktora Bogdana Bliźniaka oraz przychylność dowódcy SPAP Gdańsk jak i operatorów tej jednostki, Mistrzostwa Wieloboju SGO nie miałyby miejsca i tak wyjątkowego charakteru – dziękujemy za okazaną pomoc. Wspólna rywalizacja, walka ze słabościami i wyróżnienie w postaci reprezentowania swoich kolegów zacieśnia więzi, daje satysfakcję oraz weryfikację umiejętności nabywanych w toku działalności w grupie.
Liczymy, że w przeciwieństwie do tej edycji w której zapewnialiśmy dla każdego chętnego nocleg, dostęp do salki treningowej, instruktora oraz krótkiego przeszkolenia z obsługi broni palnej, to w kolejnej znajdą się jednak chętni do podjęcia tego wyzwania.

Image

Dziękujemy również patronom zawodów:

GKS Champion

Gunfire.pl

Helikon-Tex

Combat ID

Gdańskie Centrum Strzeleckie

Gdańskie Centrum Strzeleckie

kursywspinaczkowe.com

Klub Sportowy Sako
Sako Sp. z o.o.


wmasg

plakat sgo
Zwycięzcy zawodów zrzekli się nagród z racji tego, iż wewnętrznie przed zawodami zdecydowano, że w przypadku wygranej SGO przekaże nagrody na rzecz zawodników spoza Formacji – takowi, mimo publicznych i indywidualnych zaproszeń jednak nie wystąpili.

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl