INICJATYWY

DSC_5173

Nie samymi szkoleniami żyje człowiek dlatego czasem warto otworzyć się na innych. Poprzez otwarte inicjatywy poznajemy nowych ludzi, podobne grupy i integrujemy  środowiska pasjonackie z weteranami wojsk specjalnych.

Do realizowanych przez nas projektów należą:

Mistrzostwa Wielobóju SGO (MW-SGO)

Czujesz na sobie chłodny wzrok instruktora z napisem SPAP Gdańsk na koszulce. Strzelałeś z różnych postaw, strzelałeś dynamicznie, strzelałeś bez światła, potem pokonałeś kilkadziesiąt kilometrów i tyle samo zadań, łamigłówek, sprawdzianów wiedzy. Koniec był najostrzejszy. 50 m liny wraz z resztą atrakcji toru selekcyjnego gdańskich antyterrorystów. Ukończyłeś właśnie Mistrzostwa Wieloboju SGO.

 

Zawody zainicjowane w 2013 roku SGO Gdańsk w 2013 we współpracy z wielokrotnym zwycięzcą mistrzostw wieloboju antyterrorystycznego Bogdanem Bliźniakiem i przy patronacie dowódcy SPAP Gdańsk. Składają się z 3 konkurencji: strzelectwa, toru przeszkód oraz przygodnego marszu z zadaniami.

 

Zawody Ratowniczo-Taktyczne Grup Paramilitarnych

Nie jesteś żołnierzem, nie jesteś medykiem ale zawsze chciałeś się sprawdzić jako cywil w takich zawodach jak “Paramedyk”. Zamachy bombowe, aktywni strzelcy, zaminowane budynki, wypadki, porody, ratowanie ofiar w ludziach i zwierzętach, flaki, krew i  kończyny. Jest Was czterech, tworzycie sekcję i żadnej pracy się nie boicie. Pora na kolejną pętlę Zawodów Ratowniczo-Taktycznych Grup Paramilitarych

 

Zainicjowane w 2016 roku przez SGO Wrocław we współpracy z wojskowymi (wojska specjalne) i cywilnymi ekspertami ratownictwa. Zawody mają charakter drużynowy, a zmagania odbywają się na punktach zadaniowych tworzących pętle taktyczne (w tym zadania nocne).

 

Zawody strzeleckie SGO MoST Shoots (SMS)

Zastanawiasz się czy spełniałbyś standardy kwalifikacji strzeleckich w krajowych i zagranicznych jednostkach. Ciekawi Ciebie na jakich drillach specjalsi wykuwaja swoje umiejętności. Właśnie dlatego jesteś na SMS i w niestandardowych warunkach z niestandardową tarczą czekasz na komunikat “szuter ready?”

 

Zainicjowane w 2018 roku przy współpracy z klubem strzeleckim Modułowej Strzelnicy Taktycznej w Gdyni oraz weteranem US Marines Corps. Zawody strzeleckie opierają się na oficjalnych i nieoficjalnych kwalifikacjach strzeleckich stosowanych w jednostkach wojskowych.

 

Autorskie pokazy zjawisk różnych

Wyobraź sobie, że jesz kotleta lub innego kebaba przy dudniącej rytmicznie muzyce disco polo. W oddali słychać przez kilka sekund wybuchy, krzyki i na koniec wszystko przerywa pisk opon. W tej chwili podobnie jak kilkadzesiąt innych osób zadajesz sobie pytanie dlaczego ten pokaz trwał tak krótko?

Pokazy zainicjowaliśmy w 2011 roku i znudzeni życiem robimy je już tylko w dwóch wypadkach: jest to ciekawe wyzwanie lub dotkliwie odczuwamy inflację i wzrost cen amunicji.

fafsafafs