Mario wygrywa III Maraton Selekcja w kategorii cywil-mundurówka

13 października 2019 w Bieszczadach odbył się trzeci memoriał pułkownika Sławomira  Berdychowskiego. Maraton Selekcja to prawie 40 km bieszczadzkimi szlakami, gdzie odbywały się pierwsze selekcje do JW GROM. To również sztuczne przeszkody, punkty zadaniowe i strzelania. Charakter tej inicjatywy najlepiej oddają słowa organizatora, majora Wojciecha Zacharkowa:

„Niespodziewana śmierć Pułkownika, wspólna, często trudna służba, ogromna szkoła życia, przekazane wartości w JW. Agat, a także moje odejście do rezerwy, sprawiły że zrodził mi się pomysł o zorganizowaniu biegu: „Maraton – Selekcja” jako uczczenie pamięci naszego pierwszego Dowódcy. Współorganizując ten bieg chciałbym, żeby wśród uczestników została w sercach i pamięci sylwetka płk Berdychowskiego jako oficera Wojsk Specjalnych o ogromnych, godnych naśladowania wartościach moralnych i etycznych, które do dzisiaj kształtują morale żołnierzy. Jego wysoka sprawność fizyczna, o której świadczył własnym przykładem, a także ciągły rozwój osobisty, sprawiły, że jest i będzie dla nas prawdziwym wzorem do naśladowania. Cześć  Jego pamięci!

Był to nasz debiut w tych zawodach i wystartowało nas łącznie 4 (trzy osoby z SGO Gdańsk i jedna z SGO Szczecin). Na podium kategorii cywili-mundurówka stanął niezawodny Mario. Kategoria ta przeznaczona była dla osób w rezerwie, NSR oraz działających w grupach paramilitarnych ale według takich samych wymogów jak dla wojskowych (plecak 10 kg +, umundurowanie). Z kolei w kategorii mundurowych na 5 miejscu uplasował się Gruby. W kategorii Sport, 11 miejsce zajął Bober (SGO Szczecin). Krawiec, który w tym roku zwyciężył już w Formoza Challenge i GROM Challenge, doznał kontuzji biodra na pierwszych kilometrach i mimo walki na metę dotarł po limicie czasowym.

Na pewno wracamy za rok do Bieszczad Zachar!

Relacja SGO z III Maratonu Selekcja

Copyright © 2010 - 2019 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl