20150725 III Mistrzostwa Wieloboju SGO

„Mniej wiesz, więcej ćwiczysz, lepiej śpisz…”

…czyli w tej chwili nie będziemy zdradzać więcej szczegółów niż:

TERMIN ZAWODÓW: 25 Lipca 2015

ROZPOCZĘCIE ZAPISÓW: 30 Kwietnia

KOSZT: 100 PLN przy rejestracji do 30,06, 120 PLN przy rejestracji po 1.07

MIEJSCE ZAWODÓW: Gdańsk oraz okolice w promieniu 20 km.

Regulamin

I. FORMUŁA ZAWODÓW: Wielo co? Wiele sposobów na sprawdzenie samego siebie;)

III Mistrzostwa Wieloboju SGO to jedyne w Polsce zawody pasjonatów wspierane przez weteranów policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Od pierwszej edycji MW-SGO posiadają oficjalny patronat Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, a obserwatorami zawodów są…nie będziemy zdradzać wszystkich niespodzianek – aby je poznać, trzeba wystartować.
Wielobój obejmuje szerokie spektrum sprawdzenia charakteru, umiejętności i siły zawodnika. Działania na pół gwizdka z naszymi instruktorami nie przejdą, dlatego łatwo nie jest i nigdy nie miało być.

Jak w poprzednich edycjach, zawody składać będą się z 3 części oraz zadania specjalnego:

I.1 Zawody strzeleckie

Trzecie zawody Wieloboju SGO to również trzecia z rzędu wizyta w Gdańskim Centrum Strzeleckim, które po raz kolejny będzie gospodarzem konkurencji strzeleckich. Obiekt zlokalizowany w sercu Gdańska oferuje całkiem ciekawe opcje strzelania, które połączone z kreatywnością instruktorów na pewno będą wyzwaniem dla umiejętności zawodników. Pomysłodawcą konkurencji jest wicemistrz polski strzelectwa antyterrorystycznego Bogdan Bliźniak.

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami zawodów strzeleckich 

 

I.2 Zadania w terenie

Drugim etapem zawodów Wieloboju jest bieg terenowy z zadaniami specjalnymi. Zgodnie z sugestią kapitana Roberta Pawłowskiego z JW Formoza, przypominamy, że poza siłą najważniejsze w zawodach jest myślenie. Dlatego poza pokonaniem blisko 15 kilometrowej trasy, czekać będą Was również wyzwania intelektualne przygotowane przez poszczególne oddziały Formacji SGO, w tym praca na mapie, elementy pierwszej pomocy, zadania logiczne i manualne. Doceniona będzie również spostrzegawczość zawodników, dlatego przez cały przebieg zawodów musicie mieć oczy dookoła głowy jak operator SPAP.

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami zadań w terenie

I.3 Tor przeszkód

Tor selekcyjny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku, to jeden z najcięższych torów przeszkód w kraju. Nie jest dostępny publicznie, dlatego start w zawodach będzie jedyną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności tak samo jak robią to elitarni antyterroryści. Trasa składa się z 31 przeszkód, obejmujących między innymi przeprawy linowe, ścianki, poręcze, drabinki, tunele i równoważnie.

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami toru przeszkód.

 

SGO, never heard of her…

Specjalne Grupy Operacyjne (SGO) to ogólnopolska inicjatywa pasjonatów sił specjalnych. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu i dysponowaniu zgraną grupą o ogólnopolskim charakterze niejednokrotnie realizowaliśmy pionierskie inicjatywy: własne zawody wieloboju pod patronatem policyjnych antyterrorystów, szkolenia abordażu statków na otwartym morzu z instruktorami morskiej jednostki działań specjalnych, symulacje odbijania zakładników na dużych obiektach z udziałem kilkuset pozorantów,  symulacje w środkach komunikacji miejskiej, współorganizacja szkolenia z udziałem ekspertów w zakresie działań antyterrorystycznych, szkolenia przy współpracy z wojskiem, szkolenia z jednostkami realizacyjnymi MON i MSWiA (jako jedyni cywile), indywidualne treningi walki wręcz z trenerem zawodników z tytułami mistrza świata kickoxingu i muay thai, jesteśmy konsultantami przy tworzeniu wyposażenia dla militarnych pasjonatów. Na koncie mamy 1 miejsca na takich imprezach jak Defendu Hell Day, GF Point Professional oraz wicemistrzostwa Biegu Morskiego Komandosa, GROM Challenge, GF Point Team, Expert Survival Race. Kończyliśmy starty w pierwszej 10 na takich zawodach jak Katorżnik, Runmaggedon, Kaszubski Kaper.

 

Odważni zwyciężają, ZAPISZ SIĘ

 

 

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl