Selekcja do SGO Gdańsk – poradnik

Kliknij aby przenieść się na stronę obecnie prowadzonego naboru

 

Pierwsze kroki

Interesują Ciebie takie jednostki jak Formoza, GROM, JWK czy SPAP (Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji)? Jesteś aktywny fizycznie lub zamierzasz solidnie poprawić swoja kondycję i startować w ekstremalnych zawodach? Chcesz zdobywać specjalistyczną wiedzę bezpośrednio od sprawdzonych instruktorów z praktycznym doświadczeniem? Chcesz współtworzyć zespół pozytywnie nastawionych pasjonatów? Kontynuuj lekturę tego artykułu:)

Dlaczego SGO?

Nasza aktywność ma charakter interdyscyplinarny – po części rekonstruujemy jednostki specjalne, ale najwyższy nacisk stawiamy na zdobywanie nowej wiedzy oraz umiejętności i rozwój sprawności fizycznej. Nie musisz przy tym rezygnować z dotychczasowych planów treningowych. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu i dysponowaniu zgraną grupą o ogólnopolskim charakterze, niejednokrotnie realizowaliśmy pionierskie inicjatywy: własne zawody wieloboju pod patronatem policyjnych antyterrorystów, szkolenia abordażu statków na otwartym morzu z instruktorami morskiej jednostki działań specjalnych, symulacje odbijania zakładników na dużych obiektach z udziałem kilkuset pozorantów,  symulacje w środkach komunikacji miejskiej, współorganizowaliśmy szkolenia z udziałem ekspertów w zakresie działań antyterrorystycznych, szkolenia przy współpracy z wojskiem, szkolenia z jednostkami realizacyjnymi MON i MSWiA (jako jedyni cywile), indywidualne treningi walki wręcz z trenerem zawodników z tytułami mistrza świata kickoxingu i muay thai, jesteśmy konsultantami przy tworzeniu wyposażenia dla militarnych pasjonatów. Na koncie mamy 1 miejsca na takich imprezach jak Defendy Hell Day, GF Point Professional oraz wicemistrzostwa Biegu Morskiego Komandosa, GROM Challange, GF Point Team, Expert Survival Race. Kończyliśmy starty w pierwszej 10 na takich zawodach jak Katorżnik, Runmaggedon, Kaszubski Kaper.

Osoby zainteresowane zdobywaniem dodatkowych uprawnień mają do dyspozycji organizowane przez współpracujących z nami szkoleniowców kursy instruktorskie (samoobrona, krav maga, kickboxing, bjj, muay thai, crossfit).  Dalej zainteresowany?

 

Kogo szukamy?

Mamy sprecyzowane cele, dlatego szukamy zaangażowanych, zmotywowanych i słownych osób z którymi będziemy mogli wspólnie iść do przodu. Przed podjęciem decyzji o współpracy zastanów się czy znajdziesz czas na regularne treningi (2-4 razy w miesiącu), motywację żeby stale podnosić swoją kondycję i kilkaset złotych w skali roku na szkolenia i podstawowe wyposażenie. Brak takich funduszy nie blokuje członkostwa, ale ogranicza możliwości szkoleniowe.

Nie wymagamy do Ciebie żadnej wiedzy, zdobędziesz ją z nami.

Nie wymagamy idealnej sprawności fizycznej, zdobędziesz ją na wspólnych treningach.

Nie wymagamy sprzętu, doradzimy Ci w jego wyborze i załatwimy zniżki u naszych partnerów.

Wymagamy za to samodyscypliny, nastawienia na działanie w grupie  i stałe podnoszenie poprzeczki rywalom, a przede wszystkim sobie.

 

Co dalej?

Zgłoś się mailowo: kontakt@formacjasgo.pl

Minimum treści to przede wszystkim wiek, sytuacja czasowa (student, pracujący, niepracujący, własna działalność), wcześniejsze doświadczenia (ukończone szkolenia, przynależność do organizacji, udział w zawodach, doświadczenia w sportach walki) oraz motywację przyłączenia do SGO. W punktach zadaj dowolne pytania (poza tym czy mamy równo pod sufitem;). Zwrotnie otrzymasz informacje co do dalszych kroków (rejestracja na forum, odblokowanie dostępu do rejestru treningów).

Nie ujawniamy przebiegu oraz zakresu selekcji – formuła zawsze jest zmienna i zakłada wiele elementów losowych. Polecamy jednak zapoznanie z podsumowaniem ostatniego naboru i relację jego uczestników. Pierwsze tygodnie opierają się głównie na żmudnych treningach fizycznych i przyswajaniu podstawowej wiedzy z zakresu taktyki stosowanej w SGO Gdańsk.

fafsafafs