KIM JESTEŚMY

Komplet

Rodzina prawie w komplecie: SGO Gdańsk (czarne mundury), SGO Wrocław (mundury WZ93), SGO Poznań (mundury ATACS), SGO Warszawa (mundury czarno oliwkowe), SGO Kraków (mundury multicam) i SGO Śląsk (mundury DPM).

SYTUACJA

Formacja – to słowo brzmi dumnie, ale daleko nam do popadania w samozachwyt i tendencji tworzenia jakiś sztywnych jak wykrochmalony mundur struktur. SGO jest poprostu grupą zaangażowanych pasjonatów policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Poszerzamy naszą wiedzę w sposób interdyscyplinarny, pracujemy nad swoją kondycją, współpracujemy z instruktorami i weteranami takich jednostek jak Formoza, SPAP, GROM czy JWK. Wszystko to realizujemy dzięki samodyscyplinie, pozytywnemu podejściu i akceptacji ze strony ludzi, którzy są dla nas autorytetami.

DSC_2293 [1600x1200]

MISJA

Formację SGO tworzą ludzie o zróżnicowanej wiedzy i doświadczeniach ale łączy nas to, że jesteśmy pasjonatami. Przechodzimy indywidalnie ale przede wszystkim zespołowo wiele szkoleń specjalistycznych, wielokrotnie stawaliśmy na podium zawodów ekstremalnych GROM Challenge, Formoza Challenge, Bieg Morskiego Komandosa, GF Point i innych.

Nie jesteśmy komandosami, nie tworzymy struktur obronnych państwa, nie jesteśmy fetyszystami wyposażenia, nie stoimy przed sobą na baczność, nie mamy pagonów ze stopniami, nie szykujemy się na wojnę. Jesteśmy za to grupą przyjaciół, pozytywnie zakręconymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach, którzy nie spędzają weekendów przed komputerem czy TV. Lubimy wyzwania, rywalizację i działanie w zespole.

_DSC4936

REALIZACJA

Celem SGO jest budowanie ogólnopolskiej grup pasjonatów jednostek specjalnych. Jak? Startując i wygrywając na zawodach patronowanych przez Formozę, GROM czy JWK, szkoląc się pod okiem specjalsów i rozwijąc się przy realizucji nowych inicjatyw. Co najważniejsze, chcemy to robić ZAWSZE zachowując zdrowy dystans do siebie i nie zapominając, że jesteśmy tylko przebierańcami nie mającego nic wspólnego z MON.

_DSC0841

LOGISTYKA

Działamy nieprzerwanie od 2010 roku, a nasze struktury tworzą oddziały w największych miastach w Polsce i kilkudziesięciu pasjonatów o średniej wieku 30+, ponad przeciętnym humorze i IQ oraz kilkudniowym zaroście. Formacja jako całość koordynowana jest przez tzw. Zarząd (SGOCOM), na który składają się dowódcy i zastępcy wszystkich czynnych oddziałów.

Oddziały:

SGO Gdańsk (oddział I)

SGO Warszawa (oddział II)

SGO Wrocław (oddział III)

SGO Kraków (oddział IV)

SGO Poznań (oddział VI)

SGO Śląsk (oddział V)

SGO Szczecin (oddział VII)

Sekcje międzyoddziałowe:

Sekcja Operacji Wodnych (SOW SGO)

Sekcja Działań Wysokościowych (SDW SGO)

Sekcja Ratownictwa Taktycznego (SRT SGO)

Sekcja Rozwoju Strzeleckiego (SRS SGO)

DOWODZENIE

Słów kilka o historii ciągnącej się od 2010 bo nie zawsze było kolorowo (multicamowo), nie zawsze znaliśmy się na tym co robimy, nie zawsze było nas wielu. Za to zawsze będziemy pamiętali o naszych początkach, kolegach i ludziach z którymi mamy i mieliśmy przyjemność współpracować.

 

Właśnie poznałeś z nami strukturę zarządzenia przygotowawczego (WARNO) i rozkazu bojowego (OPORD).

Chcesz nauczyć się więcej? Dołącz do nas!

fafsafafs