Komunikat o Ogólnopolskiej Selekcja SGO OPS11N

SYTUACJA

Co najmniej raz w roku Specjalne Grupy Operacyjne (SGO) przygotowują wspólną dla wszystkich oddziałów formę naboru w swoje szeregi. Od lat jest nią Ogólnopolska Selekcja (OPS), czyli 24 godzina gra terenowa z elementami działań, które wzorowane są na naszych głównych aktywnościach. Podczas 11 edycji OPS wprowadziliśmy zmiany związane z COVID, w tym ograniczony kontakt fizyczny między uczestnikami podczas Gry Terenowej i wyłącznie zdalny (online) Kurs Bazowy.

 

KOGO SZUKAMY

Jeżeli jesteś pozytywnym człowiekiem z dystansem do siebie, chętnie podejmującym nowe wyzwania, Twoją pasją są wojska specjalne, nie stronisz od aktywności outdoorowych i jesteś gotowy, żeby działać w ambitnej ale przede wszystkim otwartej grupie świrów, to prawdopodobnie właśnie Ciebie szukamy.

 

KIM JESTEŚMY

SGO to działająca od 2010 grupa pasjonatów wojsk specjalnych. Działamy w 7 miastach/obszarach (Gdańsk/Trójmiasto, Kraków, Szczecin, Wrocław, Warszawa, Śląsk, Poznań). Szkolimy się z weteranami policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Jesteśmy aktywni w dziedzinach takich jak zielona, czarna i niebieska taktyka, ratownictwo pola walki, strzelectwo, procedury dowodzenia, działania niekonwencjonalne. Tworzymy własne wyposażenie, trenujemy m.in. z użyciem szybkich łodzi bojowych, śmigłowców i na najnowocześniejszych strzelnicach komercyjnych. Startujemy i wygrywamy zespołowo oraz indywidualnie w zawodach takich jak: Formoza Challenge, GROM Challenge, Maraton Selekcja i inne.

 

PLAN DZIAŁANIA

  • Zgłaszasz chęć udziału w OPS11N poprzez formularz.
  • Zaliczysz 24 godzinną Grę Terenową, podczas której sprawdzimy siłę Twojej motywacji, wytrwałość i umiejętność współpracy z innymi.
  • Zdasz zdalnie Kurs Bazowy, podczas którego nauczymy Ciebie podstawowych taktyk, technik i procedur.
  • Dołączysz do wybranego przez siebie oddziału SGO i na pewno nie będziemy razem zwalniać tempa.

 

CZAS I MIEJSCE OPS11N

Gra Terenowa OPS11N odbędzie się w Gdańsku oraz Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Gra terenowa trwa 24 godziny, od godziny 17:00 23 stycznia do 17:00 24 stycznia 2021 r.

Kurs bazowy Odbędzie się w formie zdalnych telekonferencji z opcją odtwarzania nagranych materiałów offline. Trwa 8 tygodni, w formie godzinnej prezentacji raz w tygodniu.

 

Harmonogram OPS11N

23-24.01.21 Gra Terenowa w Gdańsku.

Tydzień 1 Kurs bazowy (zdalnie), wprowadzenie

Tydzień 2-3 Kurs bazowy (zdalnie), moduł Czarna Taktyka

Tydzień 4-5 Kurs bazowy (zdalnie), moduł Zielona Taktyka

Tydzień 6-7 Kurs bazowy (zdalnie), moduł Czerwona Taktyka

Tydzień 8 Kurs bazowy (zdalnie), moduł procedury dowodzenia

 

ZASADY UDZIAŁU

Gra Terenowa

Masz prawo zrezygnować lub odmówić wykonania każdego zadania bez uzasadnienia.

Niezaliczenie następuje w przypadku niewykonania lub odmowy wykonania zadania, przekroczenia limitu czasu na zadanie lub naruszając zasady udziału przedstawione przez instruktora.

Kurs bazowy

Dopuszczalna jest 50% nieobecność na zajęciach online.

Niezaliczenie i przerwanie kursu następuje po dwukrotnym niezdaniu testu z danego modułu.

Osoba, która nie zaliczy Gry Terenowej lub Kursu Bazowego może przystąpić do kolejnego OPS.

 

CO PRZYGOTOWAĆ

Na Grę Terenową zabierz wygodne ubranie dopasowane do warunków (plus komplet na zmianę), wychodzone buty, wygodny plecak dowolnego litrażu, ręcznik i kąpielówki, zapas prowiantu i wody na 24h, notatnik i długopis, apteczkę, telefon z powerbankiem, kompas oraz mapę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (skala 1:20000), nie zapomnij też o dobrym humorze, pozytywnym nastawieniu i myśleniu zadaniowym.

Do kursu bazowego wystarczy Ci komputer/laptop, głośnik, mikrofon, internet i otwarta głowa.

 

GDY JUŻ DO NAS DOŁĄCZYSZ

Gdy zaliczysz Grę Terenową i zdasz Kurs bazowy pokażemy Ci, że było warto. Będziesz:

  • uczestniczyć w zaawansowanych warsztatach z taktyk, technik i procedur z instruktorami naszych sekcji (za darmo lub po kosztach)
  • wyjeżdżać na krajowe i zagraniczne szkolenia specjalistyczne ze współpracującymi z nami grupami (na dostępnych tylko dla nas warunkach)
  • sprawdzać się w trakcie organizowanych przez nas symulacji wzorowanych na operacjach specjalnych (zawsze niekonwencjonalnie i interdyscyplinarnie)
  • startować w zawodach ekstremalnych (na preferencyjnych warunkach i w zespołach walczących o pudło)
  • używać nowoczesnego wyposażenia taktycznego (ze zniżkami od naszych partnerów i współtworząc jego projekty i testy)

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ

Zgłoś chęć udziału przez formularz i postępuj wg instrukcji: https://forms.gle/v4oLecCmapkYyxvu9

W przypadku pytań odezwij się do nas na facebooku lub mailowo kontakt(at)formacjasgo.pl w tytule wpisując “OPS11 FAQ”

 

O FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

Jakie zadania czekają mnie na Grze Terenowej?

To zawsze jest zagadką. Zgodnie z naszymi zasadami, nigdy nie są to zadania przekraczające nasze możliwości.  

Dlaczego Wasza selekcja tak wygląda?

Poświęcamy nasz wolny czas na wspólne szkolenia i realizację ciekawych projektów, dlatego musimy być pewni, że dołącza do nas zmotywowana osoba z długoterminowym planem współpracy. Nie robimy nic na pół gwizdka.  

Po co zdalny kurs bazowy?

Z powodu COVID musimy w najbliższych miesiącach ograniczyć szkolenia międzyoddziałowe. Zajęcia zdalne pozwolą przyswoić teorię z ciekawych zagadnień jak CQB, rekonesans specjalny czy procedury dowodzenia wg. standardu NATO. 

Czemu mam jechać na drugi koniec Polski na selekcję?

Szkolenia specjalistyczne też będa odbywać się w różnych lokalizacjach. W Warszawie szkolimy się z czarnej taktyki, we Wrocławiu ratownictwo, a w Trójmieście morskie przygody. Nasi członkowie muszą być mobilni.

Jakie są normy WF?

Nie pytaj o normy tylko zawsze dawaj z siebie wszystko. Testy obejmują bieg na 100 m, bieg na 1 km, pompki i brzuszki na czas. Zrobisz ile możesz. 

Co oznacza OPS11N? 

OPS Ogólnopolska Selekcja, 11 edycja, N (north) miejsce północ. Magiczne skróty żeby się w tym szybko odnaleźć. 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl