Podsumowanie działań SGO BOST w miesiącu czerwcu.

Czerwiec był dla grupy BOST bardzo pracowitym miesiącem. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu udało się zrealizować szereg kluczowych rzeczy dla dalszych losów grupy.

Rozpoczęliśmy ten miesiąc od dużego wydarzenia- Manewrów Śląskich w Bytomiu, na których zaprezentowaliśmy swoje umiejętności. Pokaz miał charakter dynamicznego scenariusza, z wykorzystaniem transportera opancerzonego i samochodu terenowego, który został przejęty przez terrorystów wraz z załogą. Po otrzymaniu informacji o porwaniu cywili, do przejęcia pojazdu został skierowany oddział BOST poruszający się transporterem opancerzonym. Szybka lokalizacja celu i precyzyjny ostrzał kół pojazdu, dały czas operatorom na przeprowadzenie akcji odbicia dwóch
zakładników i zneutralizowaniu sił przeciwnika. Dzięki wykorzystaniu środków pozoracji oraz środków ogniowych zasilanych ślepą amunicją pokaz był niezwykle widowiskowy i ciekawy dla widzów. Mogli poczuć namiastkę codziennych działań jednostek wojskowych stacjonujących w ramach misji
stabilizacyjno-pokojowej.m. in. w Afganistanie.

Kolejne weekendy to intensywna praca na treningach zarówno z zakresu taktyki czarnej jak i zielonej. Pomimo napiętego terminarza udało się zrealizować aż 3 pełnowymiarowe treningi- dwa, z zakresu taktyki zielonej, odbyły się w rejonie górskim w okolicy Żywca. Ciężkie górskie warunki sprawiły, że pokonanie każdego kilometra zajmowało sporo czasu.

Obrazek

Obrazek

Natomiast trening z taktyki czarnej zrealizowany został na terenie kompleksu hotelarsko-usługowego w Kozubniku. Jest to miejsce wprost idealne do szlifowania umiejętności z zakresu MOUT i czarnej taktyki, równocześnie jest przez nas regularnie wykorzystywane jako miejsce treningowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego letniego miesiąca była selekcja i nabór nowych osób do SGO BOST. Praca nad przygotowaniami trwała dwa tygodnie. Instruktorzy zajęci byli przygotowaniem trasy, która miała sprawdzić wytrzymałość fizyczną i psychiczną nowych kandydatów. Ciężar rekrutacji nowej ekipy wzięli na siebie młodsi operatorzy, którzy zaprosili osoby mogące wnieść bardzo wiele w rozwój grupy.

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl