2018 Podsumowanie roczne SGO

W 2018 roku Specjalne Grupy Operacyjne reprezentowały oddziały z Gdańska, Krakowa, Śląska, Warszawy i Wrocławia (łącznie 56 osób). Realizowaliśmy łącznie ponad 110 szkoleń  i warsztatów z zakresu taktyk, technik i procedur, 4 międzyoddziałowe zloty SGO, zorganizowaliśmy zawody strzeleckie i zawody ratownicze, startowaliśmy w 7 zawodach przeszkodowo-zadaniowych, odbyła się jedna ogólnopolska selekcja. Wszystkie oddziały zaczęły stosować umundurowanie bazujące na kamuflażu multicam. Wspierały nas Modułowa Strzelnica Taktyczna, Stowarzyszenie KRS Formoza, Sprzymierzeni z GROM, GROM Group, GKS Champion, Gunfire, Akademia Marynarki Wojennej, Paramed, Magnum Arena, Kolibki Adventure Park, WIR SOF Med.

 

STYCZEŃ

201801

Rok 2017 to był gorący okres. 1 stycznia jedyne co przyszło nam do głowy to schłodzenie w morskiej wodzie.Chłodzenie musiało być skuteczne patrząc na wyniki GF Point (I miejsce TEAM, II miejsce PRO i ADVENTURE, III miejsce ADVENTURE).

LUTY

201802

Wykonaliśmy kilka zimowych rajdów, poznając lepiej lokalne lasy. Zaczęliśmy również współpracę z innymi grupami w ramach zainicjowanej przez nas trójmiejskiej CO-OPS.

MARZEC

201803

8-lecie działalności i wszystkie weekendy na działaniach. Zawody strzeleckie z zagranicznymi gośćmi, topografia i TCCC w ramach CO-OPS, walka wręcz, manual, warsztaty międzyoddziałowe.  

KWIECIEŃ

201804

Orka do zawodów ratowniczych, alpinistyka i to co zawsze: manual, walka wręcz, taktyka, technika, procedury.

MAJ

201805

W ramach inicjatywy CO-OPS opracowaliśmy i zrealizowaliśmy wraz z zaprzyjaźnionymi ekipami pokazy odbijania zakładników i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przyszła tez pora na wielki sprawdzian jakim była III edycja Zawodów Ratowniczo-Taktycznych Grup Parmailitarnych. Złoto dla Śląska, srebro dla Warszawy, a Gdańsk przynajmniej nie ostatni.

 

CZERWIEC

201806

Może w TCCC Gdańsk kuleje, ale na OCR-owych szlakach nie ma cieniowania. I miejsce Formoza Challenge Oborniki Night i IV miejsce na 10 kilometrów.

LIPIEC

201807

Kolejne spotkanie w zacnym gronie. Warsztaty międzyoddziałowe TCCC w Warszawie. Do tego druga runda serii Formoza Challenge (Ustka), gdzie zajęliśmy II miejsce w kategorii zespołowej.

 

SIERPIEŃ

201808 (1)

Wakacje, urlopy, odpoczynek…takiego. Najpierw warsztaty międzyoddziałowe w Warszawie (CQB), potem warsztaty we Wrocławiu (SR). Mało? Jeszcze Bieg Morskiego Komandosa. II miejsce kategorii Hard Historyczny, I miejsce kategorii Team Sprint (zespoły mieszane), IV miejsce kategorii Team. Katorżnik z kolei za podium (IV, V i VI miejsce)

 

WRZESIEŃ

201809

Biliśmy się z myślami i między sobą. Dużo walki wręcz z Bogdanem Bliźniakiem i Jarkiem Daschke. Na dokładkę wisienka na torcie: GROM Challenge. I miejsce zespołów mieszanych, III i IV miejsce kategorii open.

 

PAŹDZIERNIK

201810

Tyle osób już padło, więc logiczne, że przyszedł czas zasilić szeregi. Ogólnopolska Selekcja SGO z Gdyni do Stegny…i nawet z powrotem. Skład zasilony, przyszła pora na otwarte warsztaty procedur CQB. Wszystko przy wciąż unoszącym się zapachu prochu…chociaż strzelnica MoST nie pozwala się nim długo nacieszyć.  

 

LISTOPAD

201811

Krótszy dzień, długa noc. Lepiej dla nas. Zaliczyliśmy podobnie jak w lutym dużą liczbę rajdów po lasie (a nawet zimowy rajd kajakami). Było CQB, był manual.

GRUDZIEŃ

201812

100 km z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości  rozpoczęliśmy w listopadzie, a skończyliśmy w grudniu. Czas 15 godzin 20 min. A jeśli chwała, to tylko na wysokości i  w pięknych, krajowych okolicznościach przyrody.

 

Odliczamy czas do 2019, czyli:

kolejnych warsztatów międzyoddziałowych,

założenia nowych oddziałów,

startu w naszych ulubionych zawodach.

 

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl