20180325 Zawody strzeleckie SGO Most Shots 1

WALIMY Z SERII

SGO MoST Shots (w skrócie SMS) jest wspólną inicjatywa ogólnopolskiej grupy pasjonatów wojsk specjalnych SGO (Specjalne Grupy Operacyjne) i obiektu szkoleniowego MoST (Modułowa Strzelnica Taktyczna) stworzonego z myślą o zaawansowanych szkoleniach strzeleckich. W każdej serii zawodów wraz z partnerami merytorycznymi, przedstawiać będziemy formuły i kwalifikacje stosowane w znanych formacjach dla sprawdzenia umiejętności strzeleckich. Zawodnicy będą mogli nie tylko sprawdzić, czy spełniają kryteria stawiane przez jednostki ale również poznać ludzi je reprezentujących , ich historie, wyposażenie i metody szkoleniowe.

DSC_0102

Partnerem SMS1 jest ORION RISK SOLUTION USA LLC, międzynarodowa firma z branży PMC. Firma realizuje szkolenia z protokołami opracowanymi i sprawdzonymi przez byłych operatorów jednostek specjalnych Stanów Zjednoczonych. Poza prezentacją i poprowadzeniem kwalifikacji strzeleckich, przedstawiciele firmy przeprowadzą trening demonstracyjny i zaprezentują wyposażenie specjalistyczne warte ponad 30 000 $.

SGO_piraciII-242

FORMUŁA ZAWODÓW SMS1

25 marca 2018 roku na pierwszy ogień idą konkurencje będące Standardem Certyfikacji Strzeleckiej US Army. Za przebieg zawodów, odpowiadać będą zagraniczni instruktorzy, którzy ukończyli oficjalne szkolenia certyfikacyjne US Army. Dla zaawansowanych strzelców przeprowadzona będzie również konkurencja zgodna z ćwiczeniem szkoleniowym przeprowadzanym przez zespół Us Navy Seals Team 6, tzw. Devgru Drill.

Zawody SMS1 obejmują strzelanie z karabinu centralnego zapłonu w dwóch formułach:

WYZWANIE: US Army Rifle qualification

DSC_5843

Rodzaj: strzelanie statyczne, oficjalne US Army

Broń: obiektowa, AR15 bez optycznych przyrządów celowniczych

Liczba strzałów: 20 (+5 strzałów próbnych)

Odległość: 25 metrów

Cel: tarcza 1xM16A1

Limit czasowy: 1 minuta

Koszt: 80 PLN

Przebieg konkurencji: Zawodnik oddaje 5 strzałów próbnych z broni obiektowej AR15, po czym na komendę instruktora oddaje po 2 strzały do 10 figur do tarczy M16A1 w postawie stojącej.

Zasady oceniania: Punkty przyznawane są według systemu 5 pkt za trafienie obrysu dla celu 50 m, 10 pkt za cel 100 m itd. Za trafienie w okrąg wewnątrz celu, zawodnik otrzymuje podwojoną ilość punktów. Od wyniku końcowego odejmowane jest 10 pkt za każdą 1 sekundę ponad limit czasu. Konkurencję wygrywa zawodnik o największej ilości punktów (z uwzględnieniem bonusów i kar).

 

WYZWANIE: Devgru Drill

DSC_5978

Rodzaj: strzelanie dynamiczne, nieoficjalne wewnętrzne Devgru

Broń: własna, karabin (dopuszczone optyczne przyrządy celownicze), 2 magazynki

Liczba strzałów: 50 (2×25), amunicja własna

Odległość: 5-25 metrów

Cel: 4xFrancuz

Limit czasowy: 2 min

Koszt: 40 PLN

Przebieg konkurencji: zawodnik oddaje 1 strzał z za przesłony. Następnie przemieszcza się do celu i oddaje 9 strzałów. Kolejne 5 strzału oddawanych po zmianie kierunku marszu w prawo. 9 strzałów oddawanych jest w trakcie wycofywania się. Ostatni strzał oddawany jest z za przesłony. Po zmianie magazynka sekwencja powtarzana jest w drugą stronę (1+9, 5, 9+1).

Zasady oceniania: Punkty przyznawane są za trafienia w cel. Kary czasowe naliczane są za strzał statyczny (10 sekund), nieodpowiednią ilość strzałów do celu (10 sekund), nietrafienie w cel oznacza spadek na niższą klasyfikację punktową. Konkurencję wygrywa zawodnik o największej ilości trafień i następnie najkrótszym czasie przejścia.

DODATKOWE ATRAKCJE

DSC_5998

Po zawodach planowane jest szkolenie demonstracyjne ORION RISK SOLUTION USA LLCw zakresie strzelectwa bojowego, prezentacja wyposażenia (systemów oporządzenia taktycznego, noktowizji, linii produktowych partnerów zawodów), strzelanie z pozoracją specjalną MoST (zadymianie, stroboskop, efekty dźwiękowe, panel z drzwiami szturmowymi),  zewnętrzny killing house i wiele innych.

ZAPISY

DSC_5831

Rejestracja na zawody możliwa jest wyłącznie przez udostępniony formularz::

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Obowiązuje limit zgłoszeń: 40 dla kategorii US Army Rifle qualification i 25 dla Devgru Drill

 

NAGRODY

Poza chwałą i splendorem każdy z uczestników, który zmieści się w oryginalnym limicie czasowym i punktowym danego wyzwania, otrzyma stosowny dyplom.

Dla najlepszych 3 miejsc każdej kategorii przewidziane są nagrody ufundowane przez partnerów zawodów.

 

WSTĘPNY HARMONOGRAM

Nie później niż do 16MAR18 (lub do wyczerpania pakietów) przyjmowanie zgłoszeń

25MAR18 Start zawodów

0800-1000 Odbiór pakietów startowych

1000-1030 Otwarcie zawodów

1030-1200 Wyzwanie: Devgru Drill

1200-1400 Wyzwanie: US Army

1500-1800 Zajęcia demonstracyjne z ORION RISK SOLUTION USA LLC, prezentacja strzelnicy, wystawa wyposażenia.

1800-1900 Ogłoszenie wyników i zamknięcie zawodów

 

PODSUMOWANIE

KTO: Pasjonaci sportów strzeleckich i nie tylko

CO: Zawody w formie konkurencji strzeleckich wzorowanych na standardach kwalifikacyjnych US Army i Devgru

GDZIE: Gdynia

KIEDY: 0800 25 Marca 2018

CZEMU: Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich i poznanie technik szkoleniowych Devgru

Obserwuj wydarzenie na Facebook-u

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl