Apteczka Resqline RAMP Micro

SIZE: mikro apteczka

ACTIVITY: Strzelectwo dynamiczne

LOCATION: strzelnica AWF Warszawa

UNIT: SGO Warszawa

TIME: 2021/II

EQUIPMENT: 2 opatrunki HyFin, taśma, 2 pary rękawiczek, ChitoGauze (hemostatyk), rurka nosowo-gardłowa z lubrykantem, bandaż elastyczny oraz Sharpie

 

Na początek trochę czystych faktów. Jest to najmniejsza apteczka z jaką mieliśmy okazję pracować. Minimalistyczny design z możliwością rozbudowy o dodatkowe elementy przekonała nas do wypróbowania produktu. Niewielkie wymiary, a zwłaszcza grubość (7cm wyposażona) ułatwia poruszanie się w ciasnych korytarzach oraz nie przeszkadza przy strzelaniu w niewygodnych pozycjach, a przynajmniej nie czyni ich jeszcze gorszymi, jak np. warianty strzelania na plecach. Cała konstrukcja trzyma się w stabilnym „nosidle” przyczepionym do pasa i jest w nie włożona, a nie przyczepiona na rzep. Całość utrzymuje przy nas fastex z możliwością szybkiego otwarcia. Wystarczy pociągnąć za specjalny uchwyt i apteczka sama wypada z nosidła, super opcja kiedy chcemy jak najszybciej dostać się do tego sprzętu, a nie bawić się w odrywanie apteczki od metra rzepa zabezpieczonego kilkoma klamrami… Istnieje oczywiście opcja wolnego otwarcia apteczki kiedy chcemy komuś pomóc, wystarczy wtedy sięgnąć i z przodu apteczki zajedziemy uchwyt, za który trzymając możemy odpiąć klamrę i myk, apteczka jest w naszych rękach. Druga opcja wydaje się dość dziwna, sięgamy gdzieś w okolice pleców i na ślepo łapiemy i od pinamy coś, ale uwierzcie nam już po kilku dniach korzystania przyszło nam użyć tego sposobu dobywania apteczki nie w przypadku symulacji i sprawdziło się świetnie, wręcz instynktownie.

Niezbędne minimum: Apteczka nie jest zbudowana na pole bitwy, oczywiście nie wątpimy, że spełniłaby również tam swoją rolę, ale jej założeniem było wykorzystanie na strzelnicy. Stąd w jej wnętrzu miejsca jest tylko na niezbędne minimum do udzielania pierwszej pomocy w razie postrzału. Wszystkie elementy w jej wnętrzu trzyma wytrzymała taśma elastyczna nie pozwalająca na luźne przemieszczanie się zawartości oraz kieszeń przeznaczona na opatrunki na rany klatki piersiowej. Przed światem zewnętrznym naszą apteczkę chroni laminat Cordury 500D czyli jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów przeznaczonych do wytwarzania sprzętu taktycznego. Zastosowanie podwójnej warstwy laminatu z przodu zapewnia dodatkową ochronę przed przetarciem oraz służy jako możliwość dodatkowej rozbudowy ze względu na pokrycie zewnętrznej warstwy rządem laserowych molle. Od spodu znajdziemy szeroki uchwyt na opaskę uciskową oraz lightsticka, aby rzeczy pierwszej potrzeby były od razu pod ręką.

Wyposażenie: jak minimum to minimum, i w środku w naszej apteczce nalazły się: 2 opatrunki HyFin, taśma, 2 pary rękawiczek, ChitoGauze (hemostatyk), rurka nosowo-gardłowa z lubrykantem, bandaż elastyczny oraz Sharpie. Na zewnątrz jako rzeczy pierwszej potrzeby opaska uciskowa CAT wraz z parą rękawiczek oraz light Stick do oznaczenia miejsca zdarzenia gdy jest ciemno. Jest to sprzęt, który pozwoli nam w warunkach polowych wykonać wszystkie czynności jakie możemy żeby udzielić pierwszej pomocy w razie postrzału.
Czy polecamy: oczywiście, każda osoba posiadająca pas do strzelania powinna mieć na nim zamontowany zestaw pierwszej pomocy. W tym przypadku lekkość, niewielkie wymiary całej konstrukcji tym bardziej ograniczają argumenty przeciw temu przekonaniu. W momencie, kiedy cały taktyczny świat idzie w stronę minimalizacji sprzętu i odleżeniu go, nie zawsze znajdziemy produkt, który łączy starą dobrą wytrzymałość z nowoczesną lekkością tak dobrze jak w tej apteczce.

Recenzja:

Rocky SEC SHOOTING TEAM

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl