Rękawice Armored Claw Breacher

Około dwóch lat temu Gunfire przekazało nam do testów rękawice z serii Heavy Duty Ready. Obecnie zastępują je nowe modele, które również mieliśmy okazję sprawdzić podczas intensywnego użytkowania. Pierwszymi rękawicami Armored Claw, które chcemy Wam przedstawić będą „Breachery” – topowy produkt tej serii. Pod lupę wzięło ją SGO Warszawa, a w teren zabrało SGO Gdańsk (komentarz kursywą) – jaki będzie efekt?   Rękawice Armored Claw Breacher są dostępne w dwóch kolorach: oliwkowym i czarnym. Zostały uszyte z naturalnej skóry. Do wzmocnienia budowy użyto oryginalnego Kevlaru.

Pancerny wygląd to wyzwanie, które z chęcią przyjęliśmy. Wygląd jednak to nie wszystko, użyte materiały pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów.

 

Pod kątem użytych materiałów, w porównaniu do modelu Kewlar HDR nowością jest jedynie sztywny protektor knykci. To dobrze, ponieważ przez ostatnie dwa lata nie zawiodły. Cena nie odstrasza, a producentowi można ufać. Rękawice zostały znowu zabrane na wymagające aktywności: liny, strzelectwo oraz tematyczny test jak burzenie ścian…skoro breacher to nie mogło tego elementu zabraknąć;)

Zjazdy linowe to nie zabawa, dlatego rękawice muszą zapewniać faktyczną ochronę. Gruba skóra i kewlar pozwalają na pewne zastosowanie Breacherów do linówki. 

 

 

Breachery zwracają uwagę przede wszystkim ze względu na swoją budowę, na przykład poprzez przedłużenie ochronnego materiału na przedramieniu oraz wytrzymały protektor na knykciach, wytworzony z polimeru oraz Kevlaru. Dodatkowo na paliczkach znajdują się wzmocnienia w postaci specjalnej poduszki oraz skóry. Na wysokości nadgarstka oraz zakończeniu rękawic znajduje się elastyczna guma, zapobiegająca zsuwaniu się rękawic.

Rykoszet czy bezpośrednie trafienie z BB na małych odległościach nie stanowi żadnego problemu, a przy tym zachowujemy bardzo dobry chwyt.

Rękawice zapewniają pewnych chwyt broni. Rękawice ze względu na podwyższony poziom ochrony są grubsze, jednak nie utrudnia to operacji manualnych. Mimo różnych dynamicznych ruchów i ćwiczeń (zjazdy głową w dół, skoki, wywarzanie drzwi) rękawice trzymały się mocno na dłoni.

 

Wewnętrzna część rękawiczek jest pokryta naturalną skórą. W bardziej wrażliwych miejscach u dłoni, produkt jest podwójnie wzmocniony, a na kciuku i palcu wskazującym umieszczono warstwę antypoślizgowego materiału, pomocną przy obsłudze ekranów dotykowych.

Przy skokach zewnętrzna część rękawic rozgrzewała się do na prawdę wysokich temperatur, mimo to nie doszło do żadnych uszkodzeń mechanicznych. Gdyby jeszcze inne partie ciała były tak chronione…

 

Największą wadą breacherów jest materiał, który szybko się mechaci. Ściągacz rękawic zakończony jest jedynie lekkim szwem, który może szybko się spruć.

To fakt – materiał mechaci się dosyć szybko – szczególnie przy pracy na linach. Z praktycznego punkty widzenia, wpływ ma to tylko na estetykę ponieważ w żaden sposób rękawice nie straciły swoich właściwości. Szwy są dobrze schowane co ogranicza ryzyko ich uszkodzenia, jednak powinny być zdecydowanie mocniejsze.

Są i zalety Armored Claw Breacher. Zarówno skórzane elementy, jak i dobrze wyprofilowany protektor wyglądają solidnie. W naszych warunkach klimatycznych oddychalność materiału stoi na przyzwoitym poziomie, natomiast w ciepłych klimatach nie zdadzą egzaminu. Co jest niezwykle ważne, mając na sobie breachery, użytkownik nie będzie miał większych problemów z operowaniem małymi przedmiotami, takimi jak choćby kluczyk do kajdanek czy BB.

Weźmy do rąk poważniejsze argumenty. Kilkukilogramowy młot i gruba ściana to dobry sprawdzian dla sprawdzenia zarówno mocnego chwytu jak i zabezpieczenia ręki. Protektor spisał się na medal – mimo kilku niekontrolowanych przebić, ręka nie została uszkodzona. Z powodu intensywnego użytkowania doszło do przebarwień na skórze ale zdarza się to często przy nowych rękawicach.

Podsumowanie

Armored Claw Breacher to solidne, wzmocnione rękawice, z możliwością wykorzystania w działaniach linowych. Nie powalają wyglądem ale nadrabiają jakością materiałów oraz przemyślaną konstrukcją. Użytkownik intensywnie eksploatujący rękawice musi liczyć się z szybkim mechaceniem. Przyjrzyjmy się też stanowi szwów. Tak jak poprzedni model, powinny posłużyć długi czas.

 

Recenzja

Cichy (SGO Warszawa)

Ram (SGO Gdańsk)

Zdjęcia

Adam Kolka

Natalia Ostojska

 

Dziękujemy Magnum Arena za udostępnienie obiektu do testów sprzętu.

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl