Rękawice GFC Tactical HDR Shooter

PIERWSZE WRAŻENIE:

Kolejnym modelem rękawic z serii HDR jaki przyszło nam sprawdzić to HDR Shooter, rękawice wydają się bardziej pancerne od wersji HDR Shield. Wnętrze dłoni wyścielają dwie warstwy  skóry syntetycznej między które wszyta jest gąbka. Bardzo mile zaskoczył mnie sposób łączenia się syntetycznej skóry, z której uszyta jest wewnętrzna część rękawicy, z zewnętrzną neoperonowo-spandexową warstwą, szwy poprowadzone są bliżej zewnętrznej części dłoni co zapewnia dobrą ochronę dłoni.

WYGODA UŻYTKOWANIA:

Rękawice przez zastosowanie grubszego materiału niż w modelu HDR Shield zapewniają mniejszą sprawność motoryczną dłoni. Wyciągnięcie drobnych przedmiotów z kieszeni/ładownicy (np. monet, kluczy) sprawia trochę problemu, załadownie 10 kulek do magazynka zajęło około 1min 10s, gdzie bez rękawic zajmuje to około 35s. W czasie wymiany magazynka nie odczułem różnicy między modelami HDR Shield i HDR Shooter.

Wrażenia instruktora (Marcin, SGO Gdańsk, policyjny instruktor strzelectwa antyterrorystycznego):

Jak na rękawice nie wykonane ze skóry prezentują całkiem dobre właściwości. Ręka nie poci się szybko, a przy niskim temperaturach zachowane są względnie komfortowe warunki użytkowania. Bez względu na kaliber amunicji (9 mm, 7,62 mm) czynność ładowania do magazynków naboi nie sprawiała trudności. Chwyt był całkiem pewny i dawał dobry kontakt z bronią, jednak podobnie jak w przypadku HDR Shield lepiej czułbym się gdyby chociaż na końcówkach palców użyto naturalnej skóry.

 

BEZPIECZEŃSTWO:

W tej części testów poddałem rękawice następującym egzaminom:

a)      Uderzenie wewnętrzną częścią dłoni w ścianę  mające symulować upadek przy potknięciu- rękawice dzięki gąbce, częściowo amortyzują uderzenie.

b)      Upadek na szkło- test polegał na nadepnięciu na rękawicę która leżała na potłuczonym szkle (siła nacisku około 100kg). Kolejny zdany egzamin rękawice nie uległy uszkodzeniu zapewniając 100% ochronę dłoni przed odłamkami szkła.

c)       Przecięcie nożem- symulacja mająca na celu sprawdzenie przydatności rękawic w czasie walki w ręcz z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż, bądź chwycenie za ostrą blachę etc. Jedno cięcie nie zdołało przeciąć materiału wewnętrznej części dłoni.

d)       Próba rozerwania-kolejny zdany egzamin, rękawice jest bardzo ciężko rozerwać, szwy wykonane są solidnie, a użyte materiały nie ulegają rozerwaniu. Możemy wnioskować że rękawice są w stanie wytrzymać dłuższe użytkowanie.

 

Wrażenia instruktora (Marek, SGO Gdańsk, instruktor samoobrony, II miejsce na Biegu Morskiego Komandosa JW Formoza):

Rękawice nie nadają się do walki w zwarciu z użyciem noża czy innych ostrych narzędzi – co jest oczywiste gdyż deklarowane są jako rękawice do sportów strzeleckich. Podczas testów na worku bokserskim nie zapewniały ochrony mechanicznej i na ręce pojawiły się przetarcia. Wspinaczka na linie bez użycia nóg nie była możliwa ze względu na materiał, który ślizgał się po linie.

 

PODSUMOWANIE:

Rękawice HDR Shooter bardzo miło mnie zaskoczyły. Mocne szwy. Odporny materiał. Wygodne w użytkowaniu. W cenie 45zł ciężko będzie znaleźć równie dobrze wykonany produkt.

Opracował: Świątek

Awatar użytkownika

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl