Jacek Klimanek (17WBZ) – człowiek z pasją


miejsca służby – 1 Batalion Szturmowy, 25(4) Batalion Rozpoznawczy, 17 WBZ
specjalności – zwiadowca, radiotelegrafista, specjalista analizy danych
w służbie od 1988 do 2008 roku

 

Od zawsze zainteresowany wykorzystaniem umiejętności i wiedzy członków cywilnych organizacji pro obronnych przez wojsko i odwrotnie. Obecnie czynnie działający zarówno w formalnych jak też nieformalnych grupach paramilitarnych i rekonstrukcyjnych.
Wychodzę z założenia, że większość ludzi posiada jakąś wiedzę do przekazania należy tylko znaleźć sposób na jej spożytkowanie w sposób maksymalnie pożyteczny dla wszystkich stron.

Zainteresowanie wykorzystaniem replik broni palnej dla wsparcia szkolenia formacji mundurowych powstało w trakcie udziału w misji w Iraku gdzie miałem okazję obserwować treningi taktyczne w wykonaniu operatorów 5 SFG armii USA, sam również wziąłem udział w kilku szkoleniach z zaprzyjaźnionymi żołnierzami. Pierwszą replikę otrzymałem w prezencie od sierżanta Zielonych Beretów przed moim odlotem do kraju, był to pistolet Beretta M9.

Kontakt z grupami rekonstrukcji nawiązałem po przejściu na emeryturę, a zajęcia w których razem braliśmy udział pozwoliły mi utrzymać na poziomie sprawność fizyczną, z kolei własne doświadczenie wojskowe mogłem w bezpieczny i nieinwazyjny sposób przekazać amatorom militarnego stylu życia. Z czasem powróciłem do pomysłu, aby wiedzę wykorzystać w dwie strony i rozpocząłem organizowanie szkoleń tematycznych z podstawowych zakresów działań taktycznych i strzeleckich, od trzech lat jestem pomysłodawcą i organizatorem imprezy pn. „Weekend Zwiadowców” na którą zjeżdżają osoby z całego kraju zainteresowane rozpoznaniem wojskowym. Pośród tych ludzi są wielu jest kandydatów do służby wojskowej.

„Uważam, że szkolenia i imprezy łączące środowisko wojskowe i cywilne w znakomity sposób powinny przyczyniać się do wzrostu świadomości społecznej obywateli oraz propagować i dynamizować możliwości osób zainteresowanych służbą.” – Jacek Klimanek<

Żródło:

http://www.17wbz.wp.mil.pl/pl/101.html

 

Notka SGO:

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć we wszystkich edycjach imprezy Weekend Zwiadowców organizowanych przez J.S. „Recona”. Aby przygotować takie zajęcia trzeba ogromnej motywacji, pasji i zdolności organizacyjnych. To ogromna szansa i wyróżnienie dla środowiska, że takie osoby angażują się w szkolenie cywilów i przekazywanie specjalistycznej wiedzy.

Image

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl