Kamizelka Primal Gear Light Fast Chest Rig

Size: Testujemy Kamizelka Primal Gear Light Fast Chest Rig , rozmiar uniwersalny, kolor Primal Grey
Acivity: strzelectwo, DA.
Location: Trójmiejskie pustostany.
Uniform: Low Profile
Time: W samo południe – Jesień Chejenów (10.2020)
Equipment: dodatkowy ekwipunek jeansy taktyczne Pentagon, buty Buty Haix Athletic 2.0 V GTX MID/sage, czapka 5.11, kabura na pas GE na pas do pistoletu GLOCK-17\19, repliki AR 15 i Glock.

Pierwsze wrażenie

Lekka i funkcjonalna kamizelka taktyczna typu chest rig. Materiał z wysoko wytrzymałego i odpornego na ciężkie warunki nylonu 1000D. Na przednim panelu znajdują się dwie, zamykane na zamek błyskawiczny ładownice uniwersalne, w większej miejsce na np. mapę i dwie gumki do mocowania zawartości np. latarki. Druga kieszeń mała np. na multitool. Miedzy nimi znajdują się dwie ładownice na magazynki do pistoletu z zabezpieczeniem na shockcord. Po bokach znajdują się gumki np. na długopis lub lighstick. Za tym panelem kamizelka posiada 4 główne ładownice na magazynki typu AR15 zabezpieczone gumkami.
System nośny kamizelki stanowią zapinane na klamry szelki nośne o regulowanej długości, które krzyżują się na plecach. Wąski pas biodrowy.

Szpejowanie

Magazynki karabinowe wchodzą do ładownic dość gładko wynika to z dość sztywnych plecków i przodu, choć gdybym miał zrobić to jedną ręką byłoby to praktycznie niemożliwe. Nieco trudniej sprawa wygląda z wsuwaniem magazynków pistoletowych do ładownic są jak dla mnie zbyt miękkie, wymagają więcej skupienia. Po wymianie magazynka praktycznie nie ma możliwości włożenia pustego jedną ręką.
Z racji na dość mocne trzymanie magazynków gumkami przed „działaniem” trzeba pamiętać o zsunięciu zabezpieczenia z ładownic.
Brakuje mi w tej kamizelce miejsca na umieszczenie opaski uciskowej, przydałby się np. pod ładownicą umieścić gumosznurek do jej zamocowania.

Regulacja

Zakładanie na siebie kamizelki nie sprawia kłopotu. Jej w miarę płaska budowa pozwala umieszczenie jej pod luźną koszulą. Niestety skrzyżowanie pasków w przeznaczonych do tego paskach, przy zakładaniu sprawia trochę kłopotów jeżeli ktoś ma nieco większą budowę.
Pasek biodrowy nie jest najdłuższy. Dla osoby ok 95 cm w pasie będzie ok ale dla nieco tęższej może go zabraknąć materiału.

Wrażenia z użytkowania

Kamizelka nie krępuje ruchów. Można swobodnie poruszać się, nie ogranicza ruchów przy szybkim przejściu z broni długiej na krótką i odwrotnie.
Istotne przed treningiem strzeleckim lub DA jest odbezpieczenie ładownic, poprzez zsunięcie gumek zabezpieczających (sprawdzając przy tym czy nie blokują pozostałych magazynków). Możemy niestety mocno się szamotać z odsunięciem ich przy próbie szybkiej wymiany magazynków.
Musimy pamiętać jednak, że przy działaniach low profile możemy nie mieć możliwości użycia pasa bojowego z torbą zrzutową co powoduję kłopot z pustymi magazynkami. Jak pisałem wcześniej umieszczenie magazynków jedną ręką w ładownicach jest praktycznie niemożliwe co zmusza nas do porzucenia magazynków lub umieszczenia w kieszeniach cargo spodni (jeśli istnieją).
Przy wykorzystaniu kamizelki na strzelnicy gdzie mamy możliwość odłożenia magazynków lub zabrania ich po strzelaniu nie stanowi to problemu.

Z życia wzięte…

Kolor uniwersalny nie rzuca się w oczy przy cywilnym ubraniu, chyba że preferuje ktoś jaskrawe kolory.
Zamki w kieszeniach działają poprawnie ale nie są wodoodporne, mają jedynie podszycie aby nie przyciąć przenoszonego wyposażenia wewnątrz.
Ładownice i kieszenie posiadają odprowadzenie wody.
Przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu jak również w czasie prowadzenia pojazdu kamizelka nie krępuje ruchów. Dostęp do magazynków nie jest utrudniony. Paski na plecach nieodczuwalne.
Kamizelka w czasie biegania czy szybkiego chodzenia nie przeszkadza w ruchu.

Podsumowanie

Lekka, w miarę pojemna kamizelka zda egzamin w działaniach miejskich. Dla każdego kto potrzebuje przenieść ze sobą w sposób wygodny, magazynki do karabinu jaki i pistoletu. Znajdzie się miejsce na multitoola, latarkę i np. opatrunek osobisty.
Kolorystyka zapewnia uniwersalność do każdego ubioru.
Jej zintegrowane budowa pozwala założenie pod koszulę lub kurtkę.

 

Recenzja: Mac

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl