Kamizelka MIWO Plate Carrier

Dynamizm dzisiejszych działań specjalnych, zwłaszcza tych kryjących się pod hasłem CQB, wymógł na użytkownikach stosowanie zwiększonej ochrony balistycznej oraz większej powierzchni nośnej dla przenoszonego sprzętu. W związku z tym, na rynku pojawiła się nowa kategoria zintegrowanych kamizelek taktycznych z języka angielskiego Plate Carrier.
Image

DOBRE BO POLSKIE
Image

Jednym z produktów zaliczających się do wyżej wspomnianej kategorii jest Plate Carrier polskiej firmy Miwo Lubliniec. Kamizelka umożliwia przenoszenie dwóch wkładów balistycznych o standardowych rozmiarach lub umiejscowienie w niej miękkich wkładów balistycznych. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to jest nim Cordura lub Poliester z szeroką gamą kamuflażu do wyboru. Do wyboru kupującego jest również system taśm mocujących (oporządzenie) : system amerykański MOLLE lub system polski. Jeśli chodzi o wykonanie taśm do wyboru mamy 2 rodzaje : poliamid i polipropylen również w szerokiej palecie kolorów dostępnej na stronie producenta. Wraz z kamizelką nabywca otrzymuje wygodne, wyściełane pianką naramienniki zwiększające komfort noszenia.

STANDARD NA ODPOWIEDNIM POZIOMIE
Image

Model, który jest przedmiotem recenzji wykonany jest z Poliestru w kolorze Khaki. Kolor bardzo dobrze komponuje się z Panterą Leśna jednocześnie jest uniwersalny i można stosować go wraz z innym maskowaniem. Wykończenia kamizelki są wykonane bardzo solidnie. Na materiale nie występują żadne przetarcia. Chwyt ewakuacyjny poddany był testom przy ważącym 82 kg użytkowniku, na trawiastej powierzchni na dystansie około 30m. System mocowania wkładów balistycznych jest wykonany z głową. Regulację zapewnia wszyty pas taśmy elastycznej oraz pasy zapinane na Velcro. W ocenie autora, niewielkim mankamentem kamizelki jest jej regulacja i zapięcie na użytkowniku. Po dwóch stronach umiejscowione są taśmy zakończone fastex’em. Regulacja w pasie następuje poprzez ściągnięcie/poluzowanie taśm. Osoby bardzo szczupłe mogą odczuwać dyskomfort przy użytkowaniu kamizelki na cieńszej warstwie ubrań np. t-shirt, poprzez luz pomiędzy ciałem a kamizelką. W połączeniu z bluzą mundurową czy kurtką wolna przestrzeń zostaje wypełniona co skutkuje większą stabilnością kamizelki.

SOLIDNE WSPARCIE PODCZAS DZIAŁAŃ
Image

W tym przedziale cenowym warta uwagi jest siatka dystansowa którą podszyty jest Plate Carrier, która zapewnia dodatkowy komfort operatorowi np. przy użytkowaniu wraz z Combat Shirtem. Część piersiową charakteryzuje dobry profil wycięć co powoduje dobre układanie się stopki kolby. Kamizelka nie utrudnia ruchów m.in. podczas treningów technik interwencyjnych, działań CQB ,a wielogodzinne użytkowanie nie jest udręką. Pomyślnie wypadły również testy postaw strzeleckich z bronią ostrą włącznie z awaryjnymi – na plecach/brzuchu. Oczywiście przy tych drugich nie można mówić o wygodzie użytkownika, jednak konstrukcja kamizelki nie powodowała dodatkowych komplikacji.

Podsumowując, Plate Carrier Miwo Lubliniec jest bardzo dobrą kamizelką. W przystępnej cenie otrzymujemy wzorowe wykonanie i wysokiej jakości materiały – połączenie które zapewni długie i bezproblemowe użytkowanie.

Image

Opracował: Mizz
Zdjęcia: www.tabodesign.com

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl