Medyczna Kieszeń Zrywana (M.K.Z) Miwo Praszka

Jak podaje producent „jest to kieszeń przeznaczona dla medyków, sanitariuszy na szczeblu drużyny, sekcji, plutonu, itp. ” Zawdzięczamy to przede wszystkim wymiarom owej „apteczki”, bowiem jest mniej więcej 2,5 razy większa od zwykłego indywidualnego pakietu medycznego.

Wymiary po spakowaniu:
– szerokość:  21cm
– wysokość: 22cm
– grubość: 11cm

Zastosowano zamki YKK, które bez problemu radzą sobie z zamykaniem kieszeni nawet w przypadku gdy mocno ją wypakujemy. Na końcu mamy też kawałek linki co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza otwieranie.

Uchwyt do ewentualnego trzymania apteczki został podszyty rzepem, przez co zawsze jest na swoim miejscu i nie przeszkadza przy przypinaniu kieszeni do panelu.

Z przodu apteczki mamy rzep na napis MED itp. Ponadto producent stworzył zewnętrzną kieszeń, którą otwieramy pociągając za wystający gumowy element . Idealnie można zmieścić tam np. nożyczki ratownicze, markery lub light-sticki do oznaczania rannych.

Apteczkę możemy bez problemu odczepić dzięki zastosowanemu panelu z rzepem. Z jednej strony klamry mamy zwykła taśmę, natomiast z drugiej taśmę elastyczną, przez co nie musimy szczególnie regulować długości taśmy by przypiąć apteczkę do panelu. Zwiększa to wygodę użytkowania jak i szybkość wstawienia kieszeni do położenia marszowego.
Ponadto kupując drugi panel możemy rozwiązać problem sprzętu do „czarnej i zielonej”, bowiem apteczkę tylko przepinamy.

Panel do kamizelki/pasa mocujemy za pomocą dwóch taśm, w zupełności wystarcza to by dobrze się trzymała. Należy pamiętać jednak, że konsumuje to dosyć sporo miejsca z naszej kamizelki/pasa – 4 pionowe i poziome molle.

Wnętrze apteczki

W środku znajdziemy po dwie taśmy elastyczne (po jednej na każdą stronę), które możemy konfigurować wedle swoich potrzeb i wielkości opatrunków.

Standardowo na wyposażeniu znajdują się również dwa sznurki, którymi możemy regulować szerokość rozwarcia się kieszeni. Według mnie jest to niepraktyczne, gdyż plątają się nam one i utrudniają wyjęcie interesujących nas przedmiotów z apteczki. Można je odczepić co i ja uczyniłem.

Przykładowe wyposażenie:
– Olaes Modular 4′
– Olaes Blast
– Celox Gauze
– Szeroki plaster
– Rurka nosowo – gardłowa
– Gazy
– Bandaże
– Folia NRC
–  Staza  SOFTT-W
Dodać możemy do tego przede wszystkim nożyczki ratownicze, igłę do odbarczania odmy, markery, jakiś opatrunek okluzyjny i rękawiczki lateksowe.
Powyższe wyposażenie bez problemu zmieści się do naszej kieszeni.

Po wewnętrznej stronie mamy jeszcze dwie kieszenie na jakieś płaskie przedmioty. Mogą to być rękawiczki lateksowe, rurka nosowo – gardłowa, gaza, opatrunki okluzyjne itp.

Jak widać poniżej, możliwości zapakowania takiej kieszeni znacząco przewyższają zwykły IPMED.

Podsumowanie:

M.K.Z czyli medyczna kieszeń zrywana jest idealnym rozwiązaniem dla medyków, ratowników pola walki, którzy nie mają możliwości zabrania na akcję plecaka medycznego, a jest potrzeba by mieć zaawansowane zaplecze do niesienia pomocy rannym na polu walki.

Awatar użytkownika

Autor: Danger

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl