Kamizelka Miwo Lubliniec Plate Carrier

Kamizelka ,,Plate Carrier’’ jest produkowana przez Miwo Military Lubliniec.

 

Kamizelka jest na wyposażeniu większości członków warszawskiego oddziału SGO.

 

Budowa:

 

Kamizelka składa się z przedniego oraz tylnego panelu nośnego. Połączone są one ze sobą za pomocą 6 pasów (2 naramienne oraz 4 boczne) zakończonymi klamrami. Służą one do regulacji wysokości oraz szerokości kamizelki.

1

 

2

 

3

Panele nośne od zewnętrznej strony pokryte są taśmami montażowymi MOLLE, do których doczepiamy potrzebne nam wyposażenie. Zaletą takiego rozwiązania jest dowolna konfiguracja naszych ładownic. Od wewnątrz kamizelka pokryta jest siatką dystansyjną co zwiększa komfort w ciepłe dni.

 

Dodatkowo na przednim panelu umieszczony jest mały panel velcro, natomiast na tylnym znajdziemy bardzo wytrzymały, z powodu swej głęboko wszytej konstrukcji, uchwyt ratunkowy. Przytrzymywany za pomocą rzepu.

4

Dodatkową zaletą, tego typu kamizelek, jest przystosowanie ich wnętrza do przenoszenia dwóch twardych wkładów balistycznych jak i miękkich wkładów kevlarowych. Na szczególną uwagę zasługuje system montażu płyt balistycznych. Pozwala on na bardzo dokładne umiejscowienie wkładów na środku kamizelki jednocześnie bardzo dobrze je usztywniając nie zależnie od rozmiaru wkładu.

 

 

Użytkowanie:

 

Kamizelka mimo dużej powierzchni użytkowej nie krępuje ruchów ciała. Regulacja kamizelki posiada bardzo szeroki zakres tolerancji, dzięki czemu występuje tylko jeden jej rozmiar dający dopasować się do każdej postury ciała. Dzięki systemowi MOLLE możesz skonfigurować swój własny układ ładownic.

 

Dzięki comfortpadom jest wygodna nawet przy dużym obciążeniu. Gdy zastosujemy twarde wkłady balistyczne staję się ona dodatkowo bardzo dobrze wyważona, co przekłada się na poprawę mobilności.

6

Dzięki swojej konstrukcji, kamizelka umożliwia korzystanie z pasów taktycznych oraz oporządzenia na nim umieszczonym.

 

Wady:

 

Wadą kamizelki jest brak możliwości pełnego wykorzystania powierzchni bocznej, jak i brak specjalnych kieszeni na boczne wkłady balistyczne. Przyczyną tych problemów jest system łączenia panelów nośnych po bokach.

7

Brak systemu QR (Quick Release)

Pomimo możliwości szybkiego ściągnięcia kamizelki poprzez odpięcie 3 klamr, na nowoczwesnym polu walki wszystko musi być jak najbardziej intuicyjne, stąd wadą jest brak możliwości ściągnięcia jej z siebie (lub przez kogoś innego) jednym ruchem ręki w sytuacji extremalnej.

Powodem braku takiego systemu może być chęć zachowania przystępnej ceny kamizelki, jak i lata, w których ta kamizelka była projektowana.

 

Podsumowanie:

 

W mojej opinii kamizelka Miwo ,,Plate Carrier’’ choć produkowana według już leciwego projektu wciąż jest bardzo dobrą i uniwersalną podstawą, do zbudowania zestawu wyposażenia dopasowanego do własnych preferencji.

 

Ciekawostka:

W internecie można odnaleźć zdjęcia operatorów polskich jednostek specjalnych używających tego modelu. Jednak są to nie liczne zdarzenia.

8

Autor:

Dook (ST-II SGO SEC)

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl