Kamizelka MIWO Praszka PC5 KRUK

 

Kamizelka PC-5 KRUK produkcji MIWO Praszka jest typową kamizelką typu plate carrier przeznaczona do przenoszenia sztywnych płyt balistycznych (przód, tył oraz boki).

Kamizelka jako całość tworzy zwartą i funkcjonalną konstrukcję zapewniającą maksymalny komfort przy pełnym zabezpieczeniu użytkownika, w przypadku używania czterech sztywnych wkładów balistycznych. Powieszchnia kamizelki pokryta jest systemem montażowym taśm umożliwiającym montaż wyposażenia wedle indywidualnych preferencji użytkownika.

zdjecie 4 (1)

zdjęcie nr 1

Ocena użytkowania

Kamizelka jest bardzo wygodna dzięki profilowanym ramionom, oraz wyściółce siadkowej wewnątrz kamizelki. Nawet podczas wielogodzinnego działania przy duzej wadze wyposażenia zamocowanej na niej daje duzy komfort użytkowania i wygodny dostęp do zamocowanym na nim wyposażeniu. Kamizelka nie krępuje ruchów, umożliwia wykonywanie wszelkich działań czy to w terenie leśnym czy w działaniach CQB lub w działaniach z pojazdów.

 

Materiały

Do produkcji kamizelki użyto staranie dobranych. Są to między innymi oryginalne tkaniny typu CORDURA oraz tkaniny techniczne dopuszczone do użytku przez Wojsko Polskie. Dodatkowo do produkcji kamizelki użyto:
– taśmy samoszczepne (velcro)
– klamry, regulatory i inne tego rodzaju dodatki, jakich użyto w kamizelce pochodzą od  lidera w tej dziedzinie, jakim jest firma DURAFLEX/NATIONAL MOLDING.
– taśmy poliamidowe z których wykonany jest system taśm mocujących wyposażenia itp elementy wykonane są z taśm krajowego producenta firmy PASAMON, która od lat znana jest z wysokiej jakości swoich produktów. Taśmy nośne wykonane są z poliamidu i posiadają właściwości ograniczonej reemisji w bliskiej podczerwieni (IR).

zdjęcie 3

zdjecie 4 (2)

Konfiguracja kamizelki

 

Konfiguracja kamizelki ustalana jest pod konkretne zadania które są stawiane przed jego użytkownikiem, MIWO Praszka w swojej ofercie posiada szeroką gamę, ładownic, kieszeni które pozwolą na przygotowanie wyposażenia pod każde zadanie.

Zdjęcie poniżej prezentuje konfigurację stosowaną we wrocławskim oddziale SGO

zdjecie 5

Ocena ogólna

Kamizelka jest bardzo dobrze wykonana z dobrej klasy materiałów, jej funkcjonalność pozwala użytkownikowi zachować komfort nawet podczas wykonywania długich działań. Jest trwała, i odporna na przetarcia, rozdarcia w czasie użytku czy to w działaniach w terenie miejskim lub leśnym. Kamizelka ta została wybrana jako standard wyposażenia we Wrocławskim Oddziale Ratowniczo-Taktycznym.

Opracował:

Maju (SGO WORT)

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl