Kamizelka Miwo Praszka Plate Carrier PC-6

Plate Carrier PC-6 powstał w 2010 roku.
PC-6 konstrukcyjnie oparty jest na czterech elementach  z panelu przedniego, tylnego oraz dwóch bocznych,wykonanych z mocnej siatki.
Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka : kamizelka jest lekka (bez wkładów) i nie ma porównania z innymi typami PC dzięki zastosowanej siatce.Przy pierwszym założeniu kamizelki (z dołączonymi z przodu ładownicami wraz z magazynkami) zauważyłem,że nawet nie spięta leży równo tzn. obciążony przód kamizelki nie ciągnie na dół nawet podczas poruszania się.
Głównym elementem „równowagi” kamizelki są jej szelki (ramiona) które są grube i dobrze wyprofilowane,dzięki czemu rozkładają ciężar równomiernie na całej powierzchni ramion i nie mają prawa się skręcać. Jeśli chodzi o regulację w pionie – nie ma problemu.
Następna zaleta PC-6 to oczywiście – przewiewność.W warunkach letnich,na pewno zapewni lepszą wentylację, nie tylko dzięki siatce zamiast cordury czy innego materiału – ale dzięki systemowi mocowania bocznych paneli,które można w każdej chwili odpiąć.Mnogość taśm bocznych i klamer pozwala na dowolny styl dopinania/odpinania paneli praktycznie bezszelestnie i szybko dzięki klamrom fast – bez głośnego odpinania rzepów jak to ma miejsce w innych modelach.Jedynie osoby mające powyżej 100 cm w pasie będą mieli szczelinkę pomiędzy końcem panela bocznego a krawędzią panela przedniego lub tylnego (zależy jak ktoś sobie zamontuje) przy włożonych atrapach płyt.
  Panele boczne mają miejsce na miękkie wkłady balistyczne ale i z powodzeniem mogą służyć za kieszonki,gdyż otwierane są od góry (nie od dołu jak przedni i tylni panel) i nie sprawia problemu otwierania ich przy założonej kamizelce.
 Kamizelka nawet z włożonymi atrapami płyt – nie krępuje ruchów i nie sprawia problemów  podczas schylania się.
Minusem kamizelki może być jej trwałość,bo jak wiadomo siatka wydaję się słabszym materiałem od chociażby cordury,aczkolwiek ta kamizelka sprawia wrażenie solidnie wykonanej i jakby nie patrzeć w warunkach bojowych tym bardziej ” nic nie może wiecznie trwać” .Jeśli ktoś ma ograniczone fundusze i nie stać go na kupno 2 kamizelek (do czarnej i do zielonej) – PC-6 jest mocnym argumentem jako kamizelka 2w1 dzięki konstrukcji opartej na siatce i odpinanym bokom.Osoby które nie chodzą w odzieży xl na pewno będą mile zaskoczeni tym,że nie będą w niej wyglądać jak w worku nawet bez płyt.Mam 174/96 w pasie i odczułem jakiegokolwiek dyskomfortu lub ciężaru nawet na całodziennym patrolu i czy ćwiczeniach z zerwaniem kontaktu itp.Niestety nie testowałem kamizelki na linach – ale widzę już,że będzie standardowy problem z ocieraniem się rolki lub innego urządzenia o ładownice (chyba,że ktoś skonfiguruje ładownice tak,aby pośrodku była luka).
Autor: Ave
Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl