Plecak Wisport RACCOON 45L

Przedstawiamy kolejny plecak Polskiego producenta firmy Wisport. Kilka tygodni temu prezentowaliśmy Wam recenzje jego większego odpowiednika. Teraz chcemy wam zaprezentować plecak RACCOON 45L.

 

Dane podstawowe

Plecak wykonany jest z materiału Cordura 1100, dostępnej w kilku kolorach. System nośny bardzo wygodny, wyprofilowany z możliwością dostosowania go do każdej osoby. Plecak wyposażony jest w 2 komory główne oraz 5 kieszeni oraz możliwości troczenia sprzętu na pasach molle.

SAM_0787 (1280x960)

Główna komora jest dwudzielna (wewnętrzny kołnierz dzieli ją na dolną część 1/3 i górną 2/3 pojemności). Dostęp do bagażu przenoszonego na dnie (dolna komora) zapewnia odpinana klapa znajdująca się u dołu. Pojemność plecaka dodatkowo zwiększa możliwość przypięcia dodatkowych sakw bocznych. Główna komora (górna) od góry jest zamykana miękkim kołnierzem.

SAM_0792 (1280x960)Dla lepszej stabilizacji został wyposażona w trok biegnący przez środek. Klapa plecaka została wyposażona w 2 kieszenie, wierzchnią  i głębsza wewnętrzną obie zapinane na suwak. Plecak został wyposażony także w pelerynę przeciw deszczową zlokalizowaną w dnie plecaka. Komfort noszenia zapewnia system nośny FAST Plus  oraz szeroki pas biodrowy.

 

Ocena plecaka

Plecak jest bardzo wygodny i wyjątkowo pojemny jak na swoje 45l, dzięki systemu pasów na bokach i przodzie plecaka umożliwia jest dopięcie dowolnych sakw/kieszeni w oparciu o system taśm przeplatanych. Plecak dobrze współpracuje z kamizelkami różnego typu oraz paso-szelkami, dzięki systemowi nośnemu pozwalającemu dostosować plecak pod każdą osobę oraz wyposażenie stosowane przez jego posiadacza. Materiał z jakiego jest wykonany czyli Cordura 1100 gwarantuje długą żywotność plecaka przy naprawdę ekstremalnym używaniu.

SAM_0794 (1280x960)Plecak świetnie sprawdzi się w działaniach w trudnym terenie ale też w wyprawach górskich. Warto wspomnieć, że plecak był projektowany przy współpracy z żołnierzami wyjeżdżającymi na misje zagraniczne, stąd też system szybkiego wypinania na ramionach i boczne uchwyty do przenoszenia plecaka. Plecak tak jak swój poprzednik wyposażony został w pelerynę przeciw deszczową która dodatkowo chroni zawartość plecaka przed zamoknięciem. Tak samo jak w modelu prezentowanym wcześniej możemy zauważyć ten sam mankament  Spód plecaka wyposażony został w dość grubą wyścieloną pianką podstawę izolującą. Niestety wspomniana pianka wydaje się zwyczajnie za mała i nie pokrywa w pełni podstawy plecaka. W efekcie przy pozostawieniu plecaka na mokrym podłożu, może spowodować to przesiąkanie wilgoci do komory głównej plecaka.

SAM_0802 (1280x960)

Ogólna ocena

Prezentowany plecak dzięki zastosowanym materiałom oraz przemyślanej konstrukcji, plasuje sie wysoko wśród plecaków survivalowo/militarnych. A system zewnętrznych przelotek umożliwia mocowanie dowolnego sprzętu potrzebnego nam w trakcie wykonywania zadań lub wyprawie w teren. Jest to kolejny świetny plecak Polskiego producenta firmy Wisport.

SAM_0798 (960x1280)

 

SAM_0800 (1280x960)

SAM_0801 (960x1280)

Autor:

Awatar użytkownika

Maju (UC-I)

SGO WORT

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl