Plecaki Wisport

Na wspólnym szkoleniu Grupy SGO z firma CICHY FIGHT&TACTICS CONSULTING GROUP członkowie zespołu BOST mieli okazję przetestować funkcjonalność i charakterystykę plecaków taktycznych firmy WISPORT. Jak wypadły testy i jakimi zaletami charakteryzują się testowane przez nas plecaki?

W czasie dwudniowego seminarium grupy SGO, które odbyło się na Międzyrzeckim Rejonie Umocnień mieliśmy okazje sprawdzić funkcjonalność i wytrzymałość plecków firmy Wisport. Zaczęliśmy od doboru plecaka pod indywidualne wymagania użytkowników i specyfikę wykonywanego zadania. To jest podstawowy czynnik który przenosi się później na wygodę i nazwijmy to „obsługę” danego plecaka. Musimy dokładnie wiedzieć co w plecaku będziemy nosić. Następnie trzeba dobrze dopasować pod swoja budowę ciała co w przypadku plecaków firmy Wisport jest sprawa prosta i plecak raz ustawiony pozostaje tak przez cały czas użytkowania co nie zawsze jest standardem. Pojemności są rożne od 20 litrów nawet do 80l. Osobiście miałem na sobie plecak 35 litrów – nie był wyładowany po brzegi, ale nie był tez kompletnie pusty. Po dopasowaniu, założeniu i dopięciu troków przyszedł czas na działanie.

Image

Image

Image

Szkolenie na MRU wiązało się z rożnymi działaniami taktycznymi od dosyć spokojnego po dynamiczne działanie w rejonie zurbanizowanym. Mając plecak na sobie nawet w wysokiej temperaturze otoczenia moje plecy były lekko wilgotne co przemawia za tym ze wentylacja tego miejsca jest prawidłowa a to akurat przy większym wysiłku z plecakiem jest utrapieniem. (ktoś kto działa z plecakiem wie o czym mówię). Jeżeli chodzi o tzw. Przedziały ładunkowe są one zrobione w sposób wygodny z łatwym dostępem do wszystkich kieszenie na zewnątrz jak i wewnątrz plecaka. Szelki bądź pasy nośne ( każdy nazywa to jak chce) nie sprawiały problemu przy zakładaniu i zdejmowaniu (zdarzało się że inne plecaki zostawały na ziemi, a my mielimy szelki na sobie).

Image

Image

Image

Wykonane są solidnie wygodnie przylegając do sylwetki ciała. Na koniec trochę o wyglądzie. Wszystkie plecaki są zrobione z myślą o wygodzie i poręczność. Musimy dokładnie wiedzieć do czego dany plecak będzie wykorzystywany mam tu do wybory rożnego rodzaju ubarwienie. Od wojskowego wzoru MULTI-CAM po cywilne turystyczne kolory. Jako żołnierz z wieloletnim doświadczeniem napotkałem na swojej drodze sporo plecaków mniej lub więcej użytecznych jednak plecaki firmy Wisport sprawdziły się w 100% tam gdzie właśnie były potrzebne. Zdecydowanie polecam i jestem przekonany

Image

Image

Recenzja: Pies (SGO BOST, żołnierz 18 Batalionu powietrznodesantowego)
Zdjęcia: http://www.tabodesign.com, http://www.jurzak-foto.pl

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl