POMIESZCZENIE: wejścia zespołem trzy i czteroosobowym

Materiał ma na celu przedstawienie technik wejścia do pomieszczenia zespołem 3 i 4 osobowym oraz stosowanego SOP.

 

Standardowe wejście do pomieszczenia odbywa się w sile 2 osobowego zespołu. Jeżeli wymaga tego sytuacja taktyczna, wezwane może być wsparcie (komenda SOP: wsparcie jeden/?). Drugą opcją na zwiększenie siły ogniowej w pomieszczeniu jest wejście 3 lub 4 osobowym zespołem do pomieszczenia.

 

Wejście zespołem 3 osobowym

1 i 2 działają według SOP dla wejść dwuosobowych. 3 odpowiada, za sprawdzenie tyłu i góry pomieszczenia. Wykonać można to odwracając tylko głowę lub celując w kierunku AOR.

 

Wejście hakiem

Wejście cross

 

Wejście zespołem 4 osobowym

Wejście pełną sekcją ogniową, może być zastosowane w dużych lub złożonych pomieszczeniach. Wejście pierwszej pary odbywa się jak przy SOP dla zespołu dwuosobowego. Zaminie ulega tylko ustawienie wewnątrz pomieszczenia. Występują trzy możliwe ustawienia sekcji ogniowej w pomieszczeniu.

 Wysypanie przy ścianie

Wysypanie centralne

Wysypanie na 4 strony

 

TECHNIKI UZUPEŁNIAJĄCE

Kotwica

Technika jednoczesnego wejścia do pomieszczenia przez trzy osoby. 1 i 2 wchodzą do pomieszczenia hakiem, 3 przejmuje sektor na wprost. Broń przez 3 trzymana jest wysoko, w razie konieczności oddania strzału następuje przesunięcie do przodu i obniżenie broni ze zgraniem przyrządów celowniczych.

 

Adam Kolka, ww.fotogdansk.eu ,Samodziene grupy operacyjne, sgo,

Opracował: Ram

Schematy: CQB Team

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl