SELEKCJA JWK – psycholog

SELEKCJA – psycholog

Test psychologiczne stanowi III etap selekcji. Jego celem jest określenie zdolności kandydata do służby w jednostce oraz wstępne wskazanie jego predyspozycji do pełnienia służby na wybranych stanowiskach. Etap należy do najbardziej tajemniczych i takim musi pozostać by spełnić swoje cele. Uchylimy przed Wami jednak rąbka psychologicznej tajemnicy. Wiele osób bagatelizuje badania psychologiczne i tu popełnia poważny błąd. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z tego, jak wielu kandydatów odpada właśnie na tym etapie. Badanie może trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin. Należy również pamiętać, że psycholog obserwuje kandydata nie tylko na „psychologicznym” etapie selekcji, ale także podczas gry terenowej. To wtedy w stanie wyczerpania organizmu trzeba rozwiązywać wiele zadań wskazanych przez psychologa. Każdy gest, zachowanie czy wypowiedziane słowa są oceniane przez specjalistę. Stres, skrajne wyczerpanie, działanie w ekstremalnych warunkach, jest najlepszym sposobem na zweryfikowanie osobowości kandydata oraz określenie jego zdolności do służby w zespole.

Czy do tego etapu selekcji można się jakoś przygotować? Oczywiście, że tak. Na badanie trzeba zabrać ze sobą długopis, dowód osobisty i zegarek.

Co ważne – nie można się spóźnić, kandydat który nie stawi się punktualnie nie zostanie przyjęty. Przede wszystkim jednak trzeba przyjść wypoczętym i zrelaksowanym. III etap selekcji można powtórzyć ale nie szybciej niż przed upływem 12 miesięcy.

Źródło:

Cisi i Skuteczni 

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl