2012-2014 Raport specjalny: SGO Gdańsk

Do grupy trafiłem na początku 2012 roku, czyli w okresie gdy SGO Gdańsk wychodziło z „podziemia”. Oliwkowe kombinezony pochodzące z demobilu i kamizelki UTG były wówczas zmieniane na mundury w kamuflażu Camogrom i plate carriery w kolorze oliwkowym (pamiętam też kilka sztuk w Coyote Brown).

_DSC4679 kopia

Tak było…2011
_DSC9834

…i przybył Mikołaj z nowymi mundurami. 2012

Profil działalności grupy wówczas też przechodził pewne zmiany. Zakładano udział w profesjonalnych szkoleniach, rozwinięcie szkolenia z walki wręcz i usystematyzowania zajęć związanych z przygotowaniem do wyzwań takich jak Bieg Morskiego Komandosa. Wszystko stało się faktem w dość krótkim czasie. Została nawiązana współpraca szkoleniowa Grzegorzem „Cichym” Mikołajczykiem z Cichy Fight and Tactics, Bogdanem Bliźniakiem z GKS Champion, a wśród kolegów szybko rozdysponowano osoby odpowiedzialne za zajęcia kondycyjne.

_DSC9494

Szkolenie HRO z Cichym (SPAP Wrocław). 2012

_DSC1473

Szkolenie technik interwencyjnych z Ciupagą (SPAP Gdańsk)

W późniejszym okresie były wspólne szkolenia z funkcjonariuszami SPAP, zajęcia z instruktorami wywodzącymi się z jednostek Wojsk Specjalnych, wyjazdy na szkolenia z powstającymi nowymi oddziałami SGO, zloty szkoleniowe, autorskie zawody Wieloboju oraz pozoracje na Paramedyku.

_DSC1650

I Mistrzostwa Wieloboju SGO pod patronatem dowódcy SPAP Gdańsk. 2013

DSC_0378

Pozoracja na zawodach Paramedyk by SPAP Gdańsk. 2014.

_DSC3752

Szkolenie VBSS z weteranami JW Formoza (Eddie, Kusti). 2014.

Przechodziliśmy też rozłamy w grupie i odejścia 2 zespołów. W późniejszym okresie, ze względu na te doświadczenia, zrezygnowano z tworzenia osobnych zespołów, sekcji i tym podobnych podziałów. Jak widać powyżej, trochę się działo…

W okresie początków SGO nie było selekcji w formie podobnej do obecnej. Można powiedzieć, że każdy podlegał swoistemu okresowi kandydackiemu podczas którego wielu odpadało. Po prostu rzeczywistość i stan kondycji wielu z tych osób skutecznie sprowadzał na ziemię. Osobną kwestią jest to, że działalność wymagała zdecydowanie więcej zaangażowania aniżeli choćby realizowanie się w środowisku grup ASG.

_7005773

„BUD/S” w wersji SGO. 2014

_DSC4937

Na trasie Biegu Morskiego Komandosa. 2013.

Selekcję w formie przypominającej obecną zaczęliśmy wprowadzać na początku 2014, brałem w nich udział wraz z reszta kolegów jako prowadzący i również instruktor podczas zajęć w trakcie swoistego „kursu podstawowego”.

Dziś, będąc poza grupą od kilku lat nadal utrzymuje kontakty z kolegami z SGO i cieszę się z każdego odnoszonego przez nich sukcesu, a doświadczenia zdobyte w grupie przydają mi się też w codziennej pracy.

 

Cube (SGO Gdańsk w latach 2012-2015)

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl