Ksiązka Snajperzy w operacjach specjalnych Rafała Kubińskiego

„Snajperzy w operacjach specjalnych”, książka której nie ma na rynku, a znaleźć ją można tylko w bibliotekach instytucji wojskowych. Wydana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Wychodząc naprzeciw teraźniejszym wymaganiom i zapotrzebowaniu na ową literaturę oraz fakt, że ilość książek opisujących pracę snajperów jest znikoma, pojawia się kolejna pozycja książkowa zawierająca wskazówki dotyczące zadań, wyboru kandydatów, organizacji, wyposażenia, szkolenia, umiejętności oraz użycia snajperów sił specjalnych. Opisuje te fragmenty snajperstwa, które są niepowtarzalne, odnoszące się do żołnierzy sił specjalnych i tych części konwencjonalnych snajperstwa, które są niezbędne do szkolenia lokalnych sił.

Książka ta zawiera szczegółowe wytyczne na temat charakteru, roli kandydatów, ich wyboru, organizacji oraz użycia snajperów czy też zespołów snajperskich. Stanowi punkt odniesienia do programów szkolenia i kariery zawodowej, zawiera szczegółowe informacje na temat podstawowej wiedzy, umiejętności i metod pracy snajperów w całym operacyjnym kontinuum.

Układ książki posiada można powiedzieć, formę podręcznika lub – jak kto woli – poradnika, gdzie poszczególne opisy są przejrzyście poukładane, co jest raczej zaletą, jeśli mamy na myśli środowisko wojskowe, które w większości przypadków lubi szeroko pojęty porządek.

  • Snajper sił specjalnych
  • Wyposażenie
  • Techniki działania na polu walki
  • Obserwacja i wykrywanie celów
  • Wybór i przygotowanie stanowiska
  • Dokumenty bojowe zespołu snajperskiego
  • Rola i przeznaczenie snajperów sił specjalnych
  • Wsparcie snajperskie w działaniach specjalnych i zabezpieczających
  • Snajperzy w terenie zabudowanym
  • Ratownictwo taktyczne a praca snajpera w działaniach taktycznych

Autor – st. chor. rez. Rafał Kubiński – ostatnie 10 lat służby był instruktorem, starszym instruktorem, a następnie specjalistą Cyklu Taktyki Wydziału Dydaktycznego w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Zajmował się przede wszystkim szkoleniem kandydatów na oficerów i podoficerów na potrzeby Wojsk Lądowych. Jako specjalista taktyki przeszkolił setki żołnierzy przygotowujących się do wyjazdów na misję do Iraku i Afganistanu.

Jeszcze przed powstaniem Kursu Strzelców Wyborowych w Wędrzynie, prowadził w CSWLąd w Poznaniu – szkolenia z zakresu technik i zasad działania strzelców wyborowych. Przygotowywał również pod względem taktycznym, a następnie egzaminował strzelców wyborowych przygotowujących się do wyjazdu na misję do Kosowa i Czadu.

Absolwent a następnie instruktor trzech edycji elitarnego kursu „PATROL” realizowanego dla dowódców pododdziałów rozpoznawczych. Autor artykułów w Przeglądzie Wojsk Lądowych oraz książek „Snajper-ukryta broń dowódców” oraz „Snajperzy w operacjach specjalnych” Aktualnie jest właścicielem firmy GMR TACTICAL i zajmuję się szeroko pojętym szkoleniem taktycznym a w tym szkoleniem z zasad oraz technik działania snajperów.

[…]Rafał Kubiński jest jednym z nielicznych w tym kraju autorów który pokusił się jeszcze przed wyżej wymienioną publikacją o przedyskutowanie większości rozdziałów ze snajperami z dużym stażem oraz doświadczeniem bojowym z sił specjalnych (żołnierzy GROM u). Dokonał ciężkiej pracy, pomimo że momentami bardzo hasłowo odnosi się do niektórych podrozdziałów jego opracowanie powinno być docenione i mam nadzieję że trafi do wielu osób oczekujących takich pozycji książkowych.[…] – ppłk. rez. Andrzej Kruczyński „Wódz”, b. Dowódca zespołu bojowego JW. GROM

[…]Z Rafałem znamy się już jakiś czas, jest znakomitym specjalistą w kwestii zasad działania snajperów, a jego książki można uznać jako solidnie zebrane informacje i wytyczne dla szkolonych o tej specjalności. Kolejna książka tego autora „Snajperzy w operacjach specjalnych” jest następnym przekazem wiedzy dotyczącym kunsztu snajperskiego w siłach specjalnych. Jestem przekonany że i ta książka znajdzie zainteresowanie nie tylko wśród samych snajperów[…]. – ppłk. rez. Karol Komisarczyk, b. Szef Szkolenia JW. GROM

Dla czytelników chcących zapoznać się z fragmentami książki udostępniamy plik PDF do pobrania [259Kb].

Życzymy miłej lektury.

 

Autor wpisu:

Grzegorz kokot

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl