Rękawice GFC Shield

PIERWSZE WRAŻENIE

Rękawice taktyczne HDR Shield na pierwszy rzut oka sprawią wrażenie dobrze wykonanych. Elastyczny materiał (Spandex) z którego zbudowana  jest wierzchnia część rękawic zapewnia pełen zakres ruchów palców i dobre dopasowanie do kształtu każdej dłoni. Dodatkowo, dla ochrony kostek, GFC Tactical w swoim projekcie użyła sztywnego protektora w technologii Keprotec. Wnętrze dłoni zabezpiecza syntetyczna skóra,  która w newralgicznych punktach wzmocniona jest drugą warstwą. Zsuwaniu się rękawic zapobiega zapinany rzep zamocowany na neoprenowym mankiecie. Jednym słowem mogę stwierdzić, że rękawice mimo swojej niskiej ceny wydają się być  dobrze uszyte.

 

WYGODA UŻYTKOWANIA

Pierwszy test rękawice HDR przeszły nadzwyczaj pomyślnie. Polegał on na sprawdzeniu wygody użytkowania tj. możliwości dobycia drobnych rzeczy z ładownic, zawiązania butów, ładowania magazynków kulkami bez użycia szybkoładowarki (10 kulek w przeciągu 50s, bez rękawic 35s)  oraz wymiany magazynka w replice. Przy każdym teście produkt GFC zapewnił bardzo dobre możliwości motoryczne oraz nie zaczepiały się one o rzepy  oporządzenia.

Wrażenia instruktora (Marcin, SGO Gdańsk, policyjny instruktor strzelectwa antyterrorystycznego):

Mimo niskiej temperatury rękawice zapewniły w miarę dobrą ochronę cieplną, dzięki czemu warunki atmosferyczne nie odbiły się na skuteczności strzelania. Ręka nie pociła się, chwyt był przyzwoity, jednak osobiście wolałbym pokrycie wewnętrznej części rękawicy skórą.  
Podczas samego strzelania z różnych rodzajów broni (użyte były pistolety, pistolety maszynowe i karabin szturmowy) spisywały się przyzwoicie. Zaletą było to, że osłony knykci nie utrudniały ruchów.Wyściółka  wewnętrznej części dłoni, wykonana ze skóry syntetycznej, sprawiała wrażenie nietrwałej. Rzepy trzymały mocno i pewnie.

BEZPIECZEŃSTWO:

W tej części testów poddałem rękawice następującym egzaminom:

a)      Uderzenie wewnętrzną częścią dłoni w ścianę  mające symulować upadek przy potknięciu. Niestety nie zamortyzowały one uderzenia, dłoń bolała tak jakbym wcale nie miał rękawic na sobie. Droższe modele innych firm zapewniają ochronę tego typu.

b)      Upadek na szkło- test polegał na nadepnięciu na rękawicę która leżała na potłuczonym szkle (siła nacisku około 100kg). W rękawicach pojawiają się parę niewielkich dziur jednak zapewniają one niewielką ochronę przed tego typu wypadkiem.

c)       Przecięcie nożem- symulacja mająca na celu sprawdzenie przydatności rękawic w czasie walki w ręcz z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż, bądź chwycenie za ostrą blachę etc. Rękawice nie stawiały tu większego oporu, nóż przeciął je za pierwszym pociągnięciem, jedynie miejsca w których została wszyta podwójna warstwa skóry nie uległy przedziurawieniu na wylot.

 

d)       Próba rozerwania-nie potrzeba wiele siły żeby wyrwać mankiet rękawicy wnioskuję z tego, że przy dłuższym użytkowaniu  mankiet ulegnie wyrwaniu. Rozciągnie palców powoduje szybkie przerwanie się szwu łączącego materiał wnętrza dłoni z górną częścią rękawicy.

Wrażenia instruktora (Marek, SGO Gdańsk, instruktor samoobrony, II miejsce na Biegu Morskiego Komandosa JW Formoza):

Wkładka ochronna nie do końca spełnia swoje funkcje. Jest to spowodowane niezbyt anatomiczną budową – powinna znajdować się bliżej palców. Jeżeli mają być to rękawice zapewniające komfort w pełnym kontakcie na pewno należałoby również pomyśleć o zastosowaniu innego materiału na samych palcach.Wspinaczka na linie nie była możliwa, chociaż efekt był podobny jak przy zastosowaniu rękawic kewlarowych. Materiał po wewnętrznej stronie nie zapewniał właściwego chwytu przez co ręka się ślizgała po linie. Na plus odprowadzanie ciepła, ręce mimo intensywnego treningu nie pociły się.

(próba była wykonywana bez pomocy nóg co zwiększało trudność wspinania w rękawicach)

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA:

ZALETY:

1)    Doskonale przylegają do dłoni i są bardzo wygodne dzięki temu możemy wykonać wiele czynności nie zdejmując ich;
2)    Nie zsuwają się z dłoni;
3)    Dobry stosunek jakości do ceny.

 

SUGEROWANE POPRAWKI:

1)    Bardziej trwałe szwy – wydłuży żywotność rękawic przy intensywnym użytkowaniu;
2)   Materiał  na palcach łączący syntetyczną skórę i Spandex  szybko się mechaci przez co rękawicę wyglądają nieestetycznie, jednak te problem występuje również w produktach renomowanych firm (np. Mechanix model M-Pact);
3)    Wszycie amortyzującej gąbki między podwójny materiał na wewnętrznej części dłoni – zapewni to dobrą amortyzację w czasie upadku oraz zmiana sposobu wszycia tego materiału aby chronił również wybrzuszenie dłoni bliżej nadgarstka;
4)    Inny sposób wszycia rzepu aby zasłonić odkryty kawałek dłoni.

 

PODSUMOWANIE:

Rękawice taktyczne HDR firmy GFC Tatcial ze względu na swoją niską cenę doskonale nadają się dla początkujących graczy Airsoftowych oraz osób, które będę ich używać w niewymagających warunkach.

Opracował: Świątek

Awatar użytkownika

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl