2018 Raport specjalny: wyróźnienia “Primus inter pares”

Primus inter pares” (“pierwsi wśród równych sobie”) to wyróżnienie dla osób będących w Specjalnych Grupach Operacyjnych, których postawa jest godna naśladowania i dzięki, którym jesteśmy kim jesteśmy: zmotywowanymi i zwariowanymi pasjonatami, którzy podejmą się każdego wyzwania.
Co ważne, SGO nie posiada zhierarchizowanej struktury, dowodzenie jest raczej odpowiedzialnością niż benefitem, wszystko opiera się na wolontariacie i nikt nie jest do niczego zmuszony. Dlatego tym bardziej poświęcenie wolnego czasu i środków, zasługuje na nagrodę i przede wszystkim pokazanie z kogo oraz dlaczego, warto brać przykład. Z wyróżnień wyłączeni są wieloletni dowódcy oddziałów oraz zarząd, bo wobec tych osób zawsze wymagało się więcej „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą„.

DSC_5719

BONDAR. W SGO od 2013 roku. Obecnie zastępca dowódcy SGO Warszawa (UC-II). Organizator warsztatów w Warszawie (TCCC) i Pionkach (TLP), instruktor warsztatów CQB SOP (Gdańsk).
II miejsce na Zawodach Ratowniczo Taktycznych. Projektant naszego wyposażenia specjalistycznego.
Bondar to MacGyver, Einstein i Chuck Norris w jednym. Pomysłowy, proaktywny, umiejący nie tylko planować, ale również skutecznie realizować.

FB_IMG_1528709834923
KRAWIEC. W SGO od 2017 roku. Obecnie senior (ST-I) w SGO Gdańsk. Uczestnik warsztatów SGO w Gdańsku (TLP), Warszawie (TCCC), Pionkach (TLP) i Wrocławiu (TLP). Uczestnik Zawodów Ratowniczo Taktycznych i zawodów strzeleckich SGO MoST Shoots.
Zwycięzca kategorii zespół mieszany w zawodach GROM Challenge, zwycięzca kategorii team GF Point Team, II miejsce Formoza Challenge, 4 miejsce kategorii team BMK. Krawiec nie zastanawia się „czy” tylko „jak”. Podejmuje każde wyzwanie i rozwija się w ekstremalnie szybkim tempie!

DSC_0162

NOX. W SGO od 2016 roku. Z-ca dowódcy SGO Wrocław, obecnie Senior (ST-I). Uczestnik warsztatów w Gdańsku (TLP), Warszawie (TLP) i Wrocławiu (TLP).
Współorganizator Zawodów Ratowniczo Taktycznych, uczestnik zawodów strzeleckich SGO MoST Shoots. III miejsce kategorii Adventure GF Point.
Nox ma to czego potrzebuje każdy w SGO: motywacji. Inicjuje wiele aktywności i ciągnie za sobą innych. Odważny, spokojny człowiek, z którym skacze się w przepaść.

DSC_5528

 

SUCHY. W SGO od 2013 roku. Od początku w SGO Śląsk, przeszedł wszystkie szczeble i obecnie dowodzi oddziałem (UC-I). Uczestnik warsztatów SGO w Gdańsku (TLP) i Wrocławiu (TLP).
Zwycięzca Zawodów Ratowniczo Taktycznych i uczestnik zawodów strzeleckich SGO MoST Shoots.
Suchy z wyjątkową determinacją idzie nieprzerwanie do przodu. Bez względu na okoliczności, podejmuje kolejne wyzwania, bierze odpowiedzialność w ciężkich sytuacjach.

 

 

 

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl