SGO WOT na V Międzynarodowym Turnieju Bokserskim

8 września członkowie SGO WOT (i zarazem żołnierze III Batalionu Logistycznego z Glewic) zaangażowali się w pomoc przy organizacji V Gali Boksu, MMA i K1 w Stepnicy. Udział w tego rodzaju nie jest przypadkowy, gdyż jeden z członków SGO WOT jest czynnym, wojskowym instruktorem systemu Krav Maga, a sam oddział regularnie doskonali swoje umiejętności w zakresie walki w zwarciu (w ramach służby i po służbie). Obecność na tego rodzaju eventach jest również związana z promowaniem wojskowości i aktywnego trybu życia.

Image

Pod eskortą SGO WOT na otwarcie gali dotarł wielokrotny mistrz świata w boksie Dariusz „Tiger” Michalczewski. W zawodach uczestniczyły kluby sportowe m.in. ze Szczecina, Gdańska, Świnoujścia, Wrocławia, Stargardu Szczecińskiego, czy Poznania. Na gali rozegrano 10 walk: 7 bokserskich i 3 MMA.
Wśród Pań triumfowała Kamila Bałanda z GKS Champion – wychowanka naszego instuktora Bogdana Bliźniaka, która pokonała Marta Waliczek, pięcio-krotną mistrzyni Polski w K-1, 4-krotną mistrzyni Polski Loaking, Mistrzyni Świata Tojama w Tokio Karate. Gratulujemy Kamilo;)

Image
Poza walkami, organizatorzy postarali się również o zapewnienie dodatkowych atrakcji w postaci pokazów Karate, Samoobrony, walki wręcz i zapasów. Swoje umiejętności zaprezentowali również żołnierze działający w SGO WOT.

Image

Zgoda dowódcy III BLog na udział w gali pozwoliła również na prezentację sprzętu wojskowego jednostki, co dodatkowo uatrakcyjniło imprezę. A, że od sportów walki do SGO jest nie daleko potwierdzać może duża ilość zawodników i instruktorów różnych formuł w naszych szeregach (m.in. Krav Maga, MMA, BJJ, Karate, Kung Fu i Judo).

Źródło zdjęć:

Urząd Gminy Stepnica

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl