Wakacyjna selekcja w SGO BOST

O 9:00 rano 1.07.2012 zakończyły się zmagania związane z selekcją do grupy SGO BOST – jednej z formacji Specjalnych Grup Operacyjnych z okolic Bielska. Z jakiego rodzaju wyzwaniami musieli radzić sobie przyszli operatorzy SGO BOST? Zapraszamy do krótkiej relacji.

Obrazek

Selekcja rozpoczęła się w sobotę 30.06 2012 w malowniczych okolicach Żywca. Selekcję poprzedziły oficjalne przywitania instruktorów, a następnie osiem osób (wstępnie wyselekcjonowanych z 19 zgłoszonych) rozpoczęło przygodę z SGO. Potem już tylko zdanie telefonów do depozytu, przydzielenie busolki oraz „szczęśliwego numerka”, którego zagubienie siłą rzeczy eliminowało z selekcji.

Obrazek

Na start rozgrzewka: drążek i małpi gaj – największe wyzwanie dla dziewczyn (w liczbie 4). Zdarcia naskórka i ból nie zniechęcił jednak do dalszej walki.

Godzinna rozgrzewka przy 30 stopniowym upale bardzo szybko zaczęła pokazywać kogo na co stać. Zadanie dodatkowo utrudniał instruktor, który twardymi żołnierskimi słowami „cisnął” rekrutów. Ma w tym doświadczenie, ponieważ sam przechodził (z pozytywnym wynikiem) selekcję do wojsk specjalnych. Finalnie pierwszy etat selekcji SGO BOST zaliczyli wszyscy.

Rekruci ruszają biegiem do lasu po kolejne zadanie. Ranny – wymagający transportu przez wyjątkowo trudny teren. Przeprawa przez głęboki wąwóz nie złamała jednak nikogo i wszyscy mogli kontynuować zmagania…

Obrazek

 


Mocne słońce, duża temperatura. Idealne warunki na rozpalenie ogniska. Czy na pewno? Jeśli dochodzi do tego presja czasowa i wybitnie przeszkadzający instruktor, zadanie przestaje być łatwe. Wyzwanie zalicza tylko jedna para. Pozostałych czeka kilkadziesiąt karnych brzuszków i pompeczek…

Obrazek

Obrazek

Druga część relacji z selekcji już wkrótce.

Obrazek

Zdjęcia:
www.jurzak-foto.pl

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl