WARSZAWA

ZCH_9592

SIZE

Oddział SGO SEC/Warszawa składa się z 10 osób oraz aktualnie przeszkalanych rekrutów.

Skupiamy się na działaniu taktycznym mające przełożenie w życiu codziennym, duża część z nas regularnie strzela, ćwiczy systemy walki oraz ćwiczy fizycznie (ale nie musimy się podbudowywać umieszczając to co chwilę na FB). Łączymy życie codzienne, rodzinne, z pasją którą chcemy pogłębiać w gronie zaangażowanych profesjonalistów. Do treningów wykorzystujemy tereny znajdujące się na obszarze Warszawy.

To tu w Warszawie znajduje się główny punkt krawiecki Formacji SGO, którym kieruje Bondar.

ACTIVITY

SGO Warszawa specjalizuje się w szeroko pojętej taktyce czarnej oraz czerwonej. Co to oznacza? Trenujemy techniki działania w obszarze miejskim, realizujemy działania z zakresu zatrzymań wysokiego ryzyka, związane z działaniami HRT (odbijanie zakładników) oraz ochrony osób (VIP). Naszą działką w Formacji SGO są również działania PMC: treningi walki w pojazdach, walka w obszarze zabudowanym oraz leśnym. Oznacza to, że naszą specjalizacją są wszystkie rodzaje taktyk i na regularnych treningach łączymy w płynny sposób je ze sobą.

DSC_5733

LOCATION

Wszystkie treningi organizowane są na terenie M. St. Warszawy oraz jego najbliższej okolicy.

UNIFORMS

Podstawowym kamuflażem używanym w oddziale jest Multicam. Używamy również umundurowania w kolorze czarnym oraz zielonym w zależności od specyfiki działań.

DSC_5705

EQUIPMENT

Standardowe wyposażenie:
Buty taktyczne ponad kostkę; czarny pas taktyczny (made by Bondar) wraz z kaburą, zrywaną apteczką z ustandaryzowaną zawartością, worek zrzutowy, kajdanki. Kamizelka (made by Bondar) czarna, radiostacja; kask FAST czarny, aktywna ochrona słuchu.
Ustawienie sprzętu zawsze pozostaje indywidualną kwestią każdego z członków (poza apteczką, apteczka ma być tam gdzie ma być i ch…).
Broń: główną jednostkę stanowi karabinek w kalibrze 5,56x45mm; zapasową jednostką broni jest pistolet w kalibrze 9x19mm.

Na wyposażeniu oddziału do realizacji działań znajdują się: plecak medyczny z wyposażeniem zapewniającym zabezpieczenie medyczne wg TCCC; Zestaw do breaching-u (taran, łom, chuligan, młot, nożyce); Tarcza balistyczna; Szybka lina; Przenośny szpital polowy; Wyposażenie wspinaczkowe; Opony od traktora.

_MG_0651

Nauczyłeś się właśnie z nami formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? Dołącz do nas.

fafsafafs