Warsztaty sportowe SGO Gdańsk na Dzień Kobiet

8 marca – w Dzień Kobiet, specjaliści z SGO Gdańsk zorganizowali warsztaty sportowe z zakresu samoobrony dla dziewczyn ze znanej Sopockiej firmy informatycznej. Czy taki pomysł sprawdził się lepiej niż tradycyjne pończochy i goździki? Sprawdźcie.

Image

Organizacja warsztatów dla dziewczyn jest już kolejną wspólną akcją podjętą przez grupę SGO Gdańsk i Managerkę HR Sopockiej Firmy. Innowacyjne podejście do tego święta współgrało z polityka firmy więc mogliśmy rozwinąć nasze skrzydła.

Poszerzając nasze treningi o zagadnienia samoobrony zidentyfikowaliśmy, że dysponujemy dobrym zapleczem ludzi reprezentujących różne systemy i sztuki walki. Cześć z tych osób może pochwalić się sukcesami sportowymi więc pokazuje to że nie są to przypadkowi ludzie. Potencjał naszego zespołu chcieliśmy wykorzystać również społecznie, stąd idea organizacji tego rodzaju warsztatów. – Ramirez, SGO Gdańsk.

Po przedstawieniu zespołu instruktorów, warsztaty rozpoczęto od krótkiego wprowadzenia teoretycznego oraz objaśnienia oddziaływania na punkty witalne. Prezentację z tego zakresu poprowadził Siemek – podoficer MW, uczestnik warsztatów i seminariów z zakresu wojskowych odmian Krav Maga i Combat 56:

Image

Image

Image

Następnym punktem warsztatów było podzielenie uczestniczek na dwuosobowe grupy i przydzielenie do indywidualnych instruktorów. Sekcje podzielono na 3 tematy:
ATAK
Pod okiem Marka wicemistrza Makroregionu Pomorskiego Kyokushin-kan Karate oraz doświadczonego kick boxera, uczestniczki uczyły się zadawania ciosów nogami, kolanami oraz pięściami:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

OBRONA
Siemek, seminarzysta kursów Krav Maga, Combat 56 oraz doświadczony zawodnik Brazilian Jiu Jitsu prezentował techniki obrony przed duszeniem, przyparciem do ściany oraz technik wyrywania się z uścisku:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

DŹWIGNIE
Mariusz, brązowy medalista mistrzostw Polski w Taekwon do oraz doświadczony zawodnik Judo zaprezentował techniki zakładania prostych dźwigni oraz ataku:

Image

Image

Image

Image

Image

Na koniec uczestniki czekało ciężkie wyzwanie, polegające na zastosowaniu w praktyce nauczonych technik w symulowanych atakach i obronie. Wszystkie dziewczyny sprawiły się wzorowo:

Image

Image

Image

Image

Image

Warsztaty były znakomitą okazją do pozytywnego działania i uczczenia Dnia Kobiet w nietypowy sposób;) Uśmiech na twarzach uczestniczek oraz ich zaangażowanie potwierdza, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Nie będziemy się oszukiwać…współpraca z tak sympatycznymi dziewczynami również dla nas była ogromną przyjemnością

Image

Podsumowanie Siemka, koordynatora treningów samoobrony SGO Gdańsk:
Samoobrona, rozłożona na składowe daje nam, samo-, i obrona-. Aby miejsce miała obrona konieczny jest napad i napastnik to oczywiste, ale dodatkowo coś ma dziać się samo, samoczynnie, samemu a żeby takie było musi być odruchem motorycznym i bezwarunkowym. Na tę właśnie motoryczność musimy położyć największy nacisk, aby każdy nasz ruch, w sytuacji kryzysowej był świadomy, precyzyjny i przemyślany. Regularne ćwiczenie samoobrony sprawia że napad nie staje się powodem paraliżującej bezradności,
ale jest katalizatorem do skutecznej obrony. Obrona jednak musi być całkowicie świadoma, musimy bowiem wiedzieć czego bronimy, chodzi przecież o nasze zdrowie a nawet życie. Najczęściej najlepszą obroną jest oddanie napastnikowi wszystkich wartościowych rzeczy, takich jak portfel, telefon czy zegarek i jeśli jest to napad rabunkowy w zupełności wystarczy by obronić to co najważniejsze czyli SIEBIE! Nie zawsze jednak napastnikowi chodzi o rabunek i dochodzi wtedy do kontaktu fizycznego i
dopiero wówczas powinny otwierać się „szuflady” z umiejętnościami nabytymi na kursie. Zastosowanie samoobrony na napastniku ma nam pozwolić na swobodną ucieczkę w bezpieczne miejsce i nie jest regularna walką w ręcz.
Oto o czym należy bezwzględnie pamiętać:
1.Bronimy nie dóbr materialnych, ale naszego zdrowia i życia!
2.Stosowanie samoobrony to ostateczność i jeśli możemy unikamy jej wszelkimi metodami!
3.Samoobrona to nie system walki wręcz i ma pozwolić jedynie na bezpieczną ucieczkę!
4.Każdy ruch musi być świadomy!

Image

Partnerzy akcji:
HELIKON-TEX Action wear
Image
GUNFIRE.PL, korporacja GFC Group LTD
Image

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl