Zaprawa SGO SEC w terenie

Dnia 16.09.12 odbył się marsz kondycyjny warszawskiego pododdziału SGO SEC, zwany roboczo „selekcją”. Selekcji jako takiej nie było z jednego prozaicznego powodu – walczyć z własnym zmęczeniem i tworzonymi przez prowadzącego „atrakcjami” przybyli jedynie już potwierdzeni członkowie grupy, którzy przeszli przez wstępne sito pierwszych trzech miesięcy wspólnych treningów.

Miejscem akcji był podwarszawski Basinów i jego malownicze lasy. Grupa wyruszyła w drogę o godz 0930 by zakończyć swoją wędrówkę w punkcie wyjścia 10h później. Przebyliśmy ok 20km w zróżnicowanym terenie (las, podmokłe pola) regularnie zatrzymując się w celu przeprowadzenia różnego rodzaju ćwiczeń.

 

Nieodłącznym elementem każdego postoju była zaprawa fizyczna uzupełniana kolejnymi zagadnieniami: obsługą broni krótkiej, szykami i ochroną vip w różnych sytuacjach zagrożenia, walką wręcz, samoobroną przed atakiem niebezpiecznym przedmiotem.

Z atrakcji spontanicznych grupa przeniosła towarzyszącą nam  fotograf na noszach płachtowych na dystansie ok 1km, w użyciu był też „granat” – wręczona w/w istocie na początku wyprawy tenisowa piłeczka imitująca granat, rzucana nam pod nogi w najmniej spodziewanych momentach w celu sprawdzenia reakcji grupy na ten rodzaj zagrożenia.

 

Marsz grupa zakończyła przerzucaniem kłód drewna i kilometrowym biegiem. Strat nie stwierdzono. Mamy nadzieję, że „Selekcja 2013” odbędzie się już w liczniejszym gronie, a pomysły wcielone w życie w tej wyprawie rozwiniemy.

Copyright © 2010 - 2021 Formacja SGO | Wykonanie: tabodesign.com | Kontakt: kontakt@formacjasgo.pl